Ste tu
Home > Správy > Trump varuje pred zatvorením hraníc s Mexikom pre prílev migrantov, hrozia však negatívne následky

Trump varuje pred zatvorením hraníc s Mexikom pre prílev migrantov, hrozia však negatívne následky

WASHINGTON 30. marca (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump oznámil, že zatvorí hranice, pokiaľ Mexiko nespraví viac pre zastavenie migrantov smerujúcich do Spojených štátov. Zatvorenie hraničných priechodov by pritom malo za následok obrovské ekonomické straty dosahujúce miliardy dolárov.

„Je veľmi pravdepodobné, že zatvorím hranicu budúci týždeň,“ vyhlásil Trump. Podľa jeho slov by Mexiko mohlo veľmi ľahko „zastaviť prichádzajúcich ľudí, oni sa to však rozhodli nespraviť“.

Trumpova najnovšia hrozba nasleduje po náraste počtu migrantov križujúcich Mexiko s cieľom požiadať o azyl v USA. Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador v reakcii vyhlásil, že sa nedá zatiahnuť do konfrontácie o tejto problematike.

Minister zahraničia Marcelo Ebrard v tweete uviedol, že Mexiko je pre Spojené štáty „skvelý sused“ a „nebude konať na základe vyhrážok“.

Viac k témam: Mexiko, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump varuje pred zatvorením hraníc s Mexikom pre prílev migrantov, hrozia však negatívne následky © SITA Všetky práva vyhradené.

Top