Ste tu
Home > Správy > Trump opäť pohrozil, že zatvorí hranicu s Mexikom

Trump opäť pohrozil, že zatvorí hranicu s Mexikom

WASHINGTON 22. novembra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump opäť pohrozil, že zatvorí hranicu s Mexikom. Dôvodom sú skupiny migrantov zo Strednej Ameriky, ktoré sa chcú dostať do USA. Pokiaľ sa situácia vymkne spod kontroly, uzavrie hranicu na určitý čas úplne, povedal Trump vo štvrtok v Palm Beach na Floride, kde bude tráviť predĺžený víkend a sláviť Deň vďakyvzdania.


Zatvorením hranice Trump nehrozí prvýkrát. Prezident už celé týždne hromží na skupiny migrantov, ktorí sa vydali z Hondurasu, Salvádoru či Guatemaly na cestu za lepším životom do USA. Utekajú pred chudobou a násilím a v Spojených štátoch chcú požiadať o azyl. Najväčšia niekoľkotisícová skupina dorazila medzičasom do mexického hraničného mesta Tijuana.


Trump v tejto súvislosti vo štvrtok opäť vyhlásil, že sú medzi nimi aj mnohí kriminálnici a “hrozne nebezpeční ľudia”. Dôkazy pre svoje tvrdenia nepredložil. Znovu však zdôraznil, že sa do krajiny nedostanú. “Nevpustíme sem žiadnych kriminálnikov,” uviedol. Zopakoval tiež, že hranica je veľmi dobre zabezpečená.

Viac k témam: Donald Trump, nelegálna migrácia, zatvorenie hraníc
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump opäť pohrozil, že zatvorí hranicu s Mexikom © SITA Všetky práva vyhradené.


Top