Ste tu
Home > Správy > Trump navštívi miesta masových strelieb v Daytone a El Pase, ale môže čeliť protestom

Trump navštívi miesta masových strelieb v Daytone a El Pase, ale môže čeliť protestom

7.8.2019 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump navštívi v stredu miesta masových strelieb v Ohiu a Texase, a to aj napriek varovaniam, že tam nebude vítaný.

Môže čeliť protestom

Útoky v Daytone a El Pase si cez víkend vyžiadali 31 obetí. Trump sa po streľbách síce vyslovil proti rasizmu a nenávisti, čelí však kritike, že rozdúchava rovnaké nálady, aké následne odsudzuje.

Počas svojej prvej zastávky v Daytone by mohol čeliť protestom. Demokratická starostka Nan Whaleyová vyzvala ľudí, aby „povstali“ a uviedla, že prezidentovi plánuje povedať, „ako málo je nápomocný“ pri riešení problematiky násilia súvisiaceho so zbraňami.

Jeho slová majú dôsledky

Demokratická kongresmanka Veronica Escobarová, ktorá zastupuje El Paso, sa s Trumpom odmietla stretnúť. Podľa nej musí prezident pochopiť, že jeho slová „majú dôsledky„.

Trump sa snaží zbaviť kritiky, že jeho protiimigračné prejavy podnecujú násilie. On sám za príčinu masakier označuje psychické problémy strelcov.

Viac k témam: americký prezident, Ohio, streľba, Texas
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump navštívi miesta masových strelieb v Daytone a El Pase, ale môže čeliť protestom © SITA Všetky práva vyhradené.

Top