Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Trnka bude na polícii vypovedať v prípade údajnej zvukovej nahrávky s Kočnerom

Trnka bude na polícii vypovedať v prípade údajnej zvukovej nahrávky s Kočnerom

17.10.2019 (Webnoviny.sk) – Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka zatiaľ nevypovedal na polícii v prípade údajnej zvukovej nahrávky medzi ním a Marianom K. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca polície Michal Slivka s tým, že výsluch Trnku sa uskutoční v dohľadnom čase. Polícia zaistila zvukovú nahrávku pri vyšetrovaní dvojnásobnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. V nahrávke sa spomína najmä kauza Gorila, ktorou bol údajne vydieraný šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák.

Trnka autenticitu nahrávky spochybnil. V najbližších dňoch sa má rozhodnúť, či zostane ďalej prokurátorom. Jeho odchod žiada aj rada prokurátorov, podľa ktorej pôsobenie Trnku vo funkcii vrhá zlé svetlo na celú inštitúciu.

O prípade bude diskutovať aj parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť, ktorý pozve na zasadnutie ministerku vnútra Denisu Sakovú (Smer-SD) a šéfa polície Milana Lučanského. „Svedok bude vypočutý v blízkej dobe, viac informácií zatiaľ nie je možné poskytnúť,“ povedal Slivka.

Viac k témam: kauza Gorila
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnka bude na polícii vypovedať v prípade údajnej zvukovej nahrávky s Kočnerom © SITA Všetky práva vyhradené.

Top