Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Trnavská automobilka PSA vyrábať neprestáva, súčiastok má dostatok a zamestnanci sú poučení

Trnavská automobilka PSA vyrábať neprestáva, súčiastok má dostatok a zamestnanci sú poučení

16.3.2020 (Webnoviny.sk) – Automobilka Groupe PSA Slovakia naďalej vyrába, zatiaľ necíti výpadok v dodávkach komponentov ani v záujme o vozidlá vyrábané v Trnave. Zamestnanci sú podľa jej hovorcu Petra Šveca denne informovaní o potrebe dodržiavania základných hygienických pravidiel. Koronavírus je aj tu hlavnou témou.


Viac o téme: Koronavírus

„Na dennej báze aplikujeme prísne preventívne hygienické opatrenia, aby sme predovšetkým chránili zdravie zamestnancov,“ podčiarkol Švec. Zástupca automobilky sa podľa neho zúčastňoval rokovania krízového štábu mesta Trnava, aby bola zabezpečená lepšia informovanosť o podniknutých a pripravovaných opatreniach.


Pre zamestnancov, ktorí prichádzajú zo zahraničia, platí povinnosť 14-dňovej karantény. Automobilka zrušila všetky zahraničné pracovné cesty, ako aj všetky návštevy svojich priestorov. Aplikuje tiež zvýšenú frekvenciu upratovania a dezinfekcie spoločných priestorov a sociálnych zariadení, dezinfekcie nástrojov a zariadení používaných vo výrobe.

Porady v automobilke sú len nevyhnutné, s nevyhnutným počtom ľudí a na čo najkratší čas a ľudia musia byť s rozostupom minimálne jeden meter.

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia je lídrom vo výrobe malých vozidiel segmentu B-mainstream, tzv. platformy 1. Aktuálne vyrába modely Citroën C3 a Peugeot 208. V roku 2019 vyrobil PSA na Slovensku 371 152 áut. V trnavskej automobilke aktuálne pracuje okolo 4 500 zamestnancov.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, PSA Peugeot Citroën Slovakia
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnavská automobilka PSA vyrábať neprestáva, súčiastok má dostatok a zamestnanci sú poučení © SITA Všetky práva vyhradené.


Top