Home > Spravodajstvo > Trnava vo Fortuna lige zdolala Nitru, Sereď prekvapila Dunajskú Stredu

Trnava vo Fortuna lige zdolala Nitru, Sereď prekvapila Dunajskú Stredu

4.8.2019 (Webnoviny.sk) – Tretie kolo Fortuna ligy v nedeľu skompletizovali dvoma zápasmi, v ktorých sa z triumfu tešili domáce tímy.

Nitra neskórovala v Trnave

Futbalisti Spartaka Trnava zdolali hráčov FC Nitra 2:0 (1:0). O všetkom rozhodla už tretia minúta stretnutia, keď po rohovom kope Marka Tešiju dokopol loptu do takmer prázdnej bránky hostí Ivan Mesík. Iba 18-ročný obranca Mesík sa v treťom fortunaligovom zápase v v tejto sezóne a štvrtom v kariére dočkal prvého gólu.

Už o tri minúty mohlo byť vyrovnané, ale hosťujúci útočník Milan Ristovski zoči-voči Dobrivojovi Rusovovi neuspel. O druhý a posledný gól zápasu sa postaral v 87. min Alex Sobczyk. Rakúsky útočník v službách Trnavčanov vystrihol utešené nožničky a brankár Nitry Dávid Šípoš bol na ne prikrátky.

Dunajskostredčania prehrali so Sereďou

Tretie kolo Fortuna ligy skompletizoval zápas ŠKF iClinic Sereď – FC DAC 1904 Dunajská Streda, ktorý sa v Myjave skončil nečakaným triumfom Serede 3:1.

Po prvom polčase bol stav 0:0, ale po zmene strán a vyše hodine hry domáci predviedli osemminútový trojgólový uragán. Postupne strelili góly Denis Ventúra z pokutového kopu, Tomáš Hučko a Chorvát Dino Špehar. Za hostí korigoval v 83. min na konečných 1:3 z pokutového kopu kapitán Zsolt Kalmár.

Iba dva tímy zostali v tabuľke s plným počtom 9 bodov po 3. kole – majstrovský ŠK Slovan Bratislava a MŠK Žilina. Dunajskostredčania nevyužili šancu dotiahnuť sa na túto dvojicu na čele. Trnave patrí so 6 bodmi štvrtá priečka, Sereď je rovnako so 6 bodmi piata. Na opačnom póle tabuľky sú FC Nitra a MFK Zemplín Michalovce bez bodu aj streleného gólu.

Fortuna liga 2019/2020 – 3. kolo

nedeľa

FC Spartak Trnava – FC Nitra 2:0 (1:0)
Góly: 3. Mesík, 87. Sobczyk

ŠKF iClinic Sereď – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (0:0) – hralo sa v Myjave
Góly: 68. Ventúra (z pok. kopu), 74. Hučko, 76. Špehar – 83. Kalmár (z pok. kopu)

Viac k témam: Fortuna liga, ŠKF iClinic Sereď
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnava vo Fortuna lige zdolala Nitru, Sereď prekvapila Dunajskú Stredu © SITA Všetky práva vyhradené.