Home > Spravodajstvo > Trnava po prehre v Seredi nebude hrať v skupine o titul, Slovan ukončil základnú časť bez prehry

MICHALOVCE 9.marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti Michaloviec odprevadili hráčov Trenčína do skupiny o záchranu jasným víťazstvom 4:2 v sobotňajšom zápase záverečného 22. kola základnej časti Fortuna ligy 2018/2019. Do vedenia sa dostali v 17. min, kedy ušiel za obranu Mamadou Tounkara a s brankárom Denisom Chudým si bez problémov poradil.

Druhý gól pridali Michalovce v 23. min po kombinačnej akcii na konci ktorej bol José Carrillo.

Aj pri treťom góle Zemplínčania vyšachovali obranu súpera a Cheick Diarra zakončoval do prázdnej bránky. Trenčania znížili vďaka vlastnému gólu Llazarosa Rotu po priamom kope v nadstavenom čase prvého polčasu. Hosťom nepomohli ani zmeny v zostave, desať minút po prestávke sa pošmykol Adrián Slávik, Peter Kolesár sa ocitol sám v šestnástke a nezištne prihral Diarrovi na druhý gól. Striedajúci Emeka Udeh už iba upravil skóre. Michalovce s 32 bodmi obsadili po záverečnom kole základnej časti súťaže 5. miesto a účasť v skupine o titul. Trenčania nebodovali naplno v treťom zápase v sérii a s 22 bodmi im patrí 9. priečka, tím spod Čákovho hradu čakajú boje o záchranu.

Triumf Žiliny na ihrisku Podbrezovej

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili na ihrisku FK Železiarne Podbrezová 2:0. “Šošoni” triumfovali vďaka gólom Filipa Balaja z 26. min a Róberta Boženík, ktorý sa presadil po prestávke v 77. min.

Zverenci trénera Jaroslava Kentoša sa udržali na druhej pozícii v tabuľke o skóre pred treťou Dunajskou Stredou (oba tímy po 14 bodov, pozn.) a so stratou priepastných 14 bodov na lídra ŠK Slovan Bratislava. Domáca Podbrezová nebodovala naplno v treťom stretnutí po sebe. Tím z Horehronia je s 21 bodmi na 10. mieste v ligovej tabuľke a zahrá si v nadstavbovej skupine o záchranu.

Nováčik zdolal favorita

Zápas medzi tímami ŠKF iClinic Sereď a obhajcom titulu FC Spartak Trnava mal nečakaného víťaza, keď nováčik zo Serede zdolal favorita 3:1. Trnavčania síce v Myjave otvorili skóre duelu vďaka zásahu Erika Grendela v 55. min stretnutia, avšak “domáci” kontrovali gólom českého legionára Martina Susa zo 70. minúty a presným zásahom Martina Hučka, ktorý padol o deväť minút neskôr.

Na konečných 3:1 upravil skóre gólom do vlastnej bránky smoliar “červeno-čiernych” Matúš Čonka. Sereď sa tak prekvapivo ocitne medzi najlepšou šestkou, ktorá zabojuje o titul. Po konci základnej časti jej totiž patrí posledné postupové šieste miesto s 31 bodmi v tabuľke. Trnava, ktorá potrebovala v poslednom zápase výhru na postup medzi elitné sexteto, sa v najlepšej šestke nepredstaví. Napokon jej patrí až ôsme miesto s 25 nazbieranými bodmi.

Bezgólový duel medzi Nitrou a Ružomberkom

Medzi futbalistami FC Nitra a MFK Ružomberok sa zrodila bezgólová remíza. Pod Zoborom ani jedno z mužstiev nedokázalo využiť žiadnu z príležitostí. Tú najväčšiu mal v 70. min domáci Frederik Bílovský, no nepremenil pokutový kop.

Krátko predtým oslabil svoj tím Ružomberčan Yani Urdinov, no už v 71. min sa sily na ihrisku vyrovnali, keď ho napodobnil nitriansky zadák Macdonald Ngwa Niba. Ružomberok sa po druhej remíze v sérii nachádza na 4. mieste v konečnej tabuľke po základnej časti súťaže a zahrá si v skupine o titul. Nitra je s 26 bodmi na 7. mieste a predstaví sa v skupine o záchranu.

Dunajská Streda vyhrala v Zlatých Moravciach

Hráči Dunajskej Stredy ťahali po prvom polčase za kratší koniec, no napokon si vezú zo Zlatých Moraviec víťazstvo 2:1 v sobotňajšom zápase 22. kola futbalovej Fortuna ligy 2018/2019. Domáci viedli vďaka Tomášovi Ďubekovi, ktorý tesne pred prestávkou namieril z priameho kopu rovno do vinkľa.

Vyrovnanie zariadil Eric Davis, keď premenil pokutový kop v 56. min. Víťazný zásah zaznamenal Marko Divkovič, keď mu ideálny center na hlavu poslal Abdulrahman Taiwo. Zlaté Moravce sú naďalej v tabuľke posledné so 14 bodmi a zaostávajú o bod za predposlednou Senicou. Tímu zo Žitného ostrova patrí tretia priečka so 44 bodmi.

Slovan si poradil so Senicou

Líder doterajšieho priebehu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2018/2019, ŠK Slovan Bratislava neprehral ani v záverečnom 22. kole základnej časti a do nadstavbovej skupiny o titul vstúpi s nulou v kolónke prehier.

“Belasí” v sobotu zvíťazili na ihrisku predposledného tímu tabuľky FK Senica 2:1 a pred dvojicou najbližších prenasledovateľov, MŠK Žilina a FC DAC 1904 Dunajská Streda, si udržali 14 bodový náskok. V tíme trénera Martina Ševelu sa do listiny strelcov zapísali Moha a Marin Ljubičič, slovinský kanonier Andraž Šporar v 16. min nepremenil pokutový kop. Za Záhorákov v 40. min vyrovnal z pokutového kopu na priebežných 1:1 Marko Tešija. Domáci boli v závere blízko vyrovnania na 2:2, ale Mihovil Klapan v nádejnej príležitosti prestrelil bránku.

Fortuna liga 2018/2019

22. kolo

MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 4:2 (3:1)
Góly: 32. a 55. C. Diarra, 17. Tounkara, 23. J. Carrillo – 45.+ Rota (vlastný), 68. Umeh, ŽK: 54. Rota – 53. Umeh, 69. Corryn, 87. Paur, 90.+ Mašovič, rozhodovali: Ochotnický – Pozor, Galo, 1343 divákov

Zostavy:
Michalovce: Kira – Vojtko, Beskorovajnyj, J. Carrillo, Rota – Casado – P. Kolesár, Žofčák (58. Kunturiotis), Danko (71. Trusa), C. Diarra – Tounkara (81. Zacharkov)
Trenčín: D. Chudý – Yem, Laczkó, Mašovič, Skovajsa (46. Slávik) – Lamine, Kvocera (68. Sleegers), Van Arnhem (46. Umeh) – Čatakovič, Paur, Corryn

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina 0:2 (0:1)
Góly: 26. Balaj, 77. Boženík, ŽK: 16. Fadairo – 52. Sluka, 66. Minárik, 79. Králik, rozhodovali: Hrčka – Somoláni, Ádám

Zostavy:
Podbrezová: Vantruba – Obročník, M. Oravec, Kiwior, A. Mojžiš – Viazanko, Paraj – Breznaník (11. Pavúk, 72. Voško), Špyrka, Fadairo (46. Štefánik) – Olatunji
Žilina: Holec – Majdan, Kaša, Minárik, Sluka – Myslovič (62. Myslovič), Káčer, Díaz – Tomič, Balaj (77. Boženík), Mihalík (84. K. Vallo)

ŠKF iClinic Sereď – FC Spartak Trnava 3:1 (0:0) – hralo sa v Myjave
Góly: 70. Sus, 79. Hučko, 90+ Čonka (vlastný) – 55. Grendel, ŽK: 53. Baéz, 74. Iván, 75. Špehar, 80. Hučko – 66. Lovat, 88. Grendel, 90.+ Čonka, rozhodovali: Sedlák – Hancko, Ferenc, 2543 divákov

Zostavy:
Sereď: P. Penksa – Hučko, T. Ba (46. Špehar), Michalík, Menich – Adekuoroye, Baéz – Iván, Morong (78. Mečiar), Sus – Lačný (71. Kuzma)
Trnava: Rusov – Matúš Turňa, Abena, Košút (81. Pekár), Čonka – Markoski (46. Lovat), Janečka, Grendel, Ashiru (73. Tavares) – Depetris, Yilmaz

FC Nitra – MFK Ružomberok 0:0
ŽK: 59. D. Kružliak (Ružomberok), ČK: 71. Niba – 69. Urdinov, rozhodovali: Pavlík – E. Weiss, Poláček

Zostavy:
Nitra: Pindroch – Kuník, Zgrablič, Niba, Chovanec (81. Štefanec) – Kóňa, Šimončič – Gatarič, Bílovský, Šurnovský (89. P. Farkaš) – Sokovič
Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, D. Kružliak, Urdinov – Qose, D. Takáč – T. Kostadinov (75. Madleňák), Mustedanagič (81. M. Kmeť), Gál-Andrezly – Gerec (90. Bobček)

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:0)
Góly: 44. Ďubek – 56. Davis (z pok. kopu), 71. Divkovič, ŽK: 31. Karlík, 71. Brašeň, 88. Kwin, 90.+ Ďubek, 90.+ Duga, 90.+ Čögley – 22. K. Vida, 76. Koštrna, 81. M. Bednár, 90.+ Čmelík, rozhodovali: Ziemba – Vorel, Borsányi

Zostavy:
Zlaté Moravce-Vráble: Chovan – Čögley, Kwin, Asanovič, Chren – Švec (74. Kelez), Karlík (53. Duga), Brašeň (84. V. Tkáč), Válovčan – Ďubek, Dočekal,
Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, S. Koné, Davis – Herc, Huk – Tretiakov (90.+ Čmelík), Ronan, K. Vida (36. A. Taiwo) – Divkovič (79. M. Bednár)

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)
Gól: 40. Tešija (z pok. kopu) – 1. Moha, 58. Ljubičič, ŽK: 15. Asmah, 39. El Moudane, 54. Deretti, 75. Tešija, 89. Krč – 39. Božikov, 66. Holman, 71. De Kamps, rozhodovali: Marhefka – Kováč, Jekkel, 1215 divákov

Zostavy:
Senica: Taborda – Otrísal, Dias, Silveira Da Graca Kay, Asmah (44. Krč) – El Moudane (65. Klapan), Petshi – Azankpo (70. Castaňeda), Tešija, Deretti – E. Ramírez
Slovan: Greif – Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, De Kamps (88. Guzmics) – Holman (69. D. Strelec) – Čavrič (74. Dražič), Šporar, Moha

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnava po prehre v Seredi nebude hrať v skupine o titul, Slovan ukončil základnú časť bez prehry © SITA Všetky práva vyhradené.