Home > Šport > Hokej > Triumf Zvolena v gólovej prestrelke s Nitrou, v Tipsport lige sa darilo Miškovcu i Budapešti

POPRAD 14. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Popradu zvíťazili nad Liptovským Mikulášom 4:2 v úvodnom zápase 21. kola najvyššej slovenskej súťaže. “Kamzíci” rozhodli o svojom triumfe na začiatku druhej tretiny, keď v priebehu 81 sekúnd skórovali Jindřich Abdul, Marek Zagrapan a Dávid Bondra.

Zverenci Antona Tomka dokázali prekonať domáceho brankára až za nepriaznivého stavu 0:4, keď sa v 38. minúte strelecky presadil Richard Huna. Rovnaký hráč v treťom dejstve ešte vykresal pre hostí iskričku nádeje, no Poprad si záver duelu postrážil a nad Liptákmi vyhral piaty domáci zápas po sebe.

Spokojní “bryndziari”, prehra “baranov”

Hokejisti Zvolena triumfovali v zápase 21. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Nitrou 6:4. Skóre stretnutia otvoril už po 28 sekundách hosťujúci Róbert Lantoši, ale po prvom dejstve boli rozhodne spokojnejší domáci. “Bryndziari” totiž skórovali hneď štyrikrát, pričom využili tri presilové hry. Pri všetkých zvolenských góloch bol kapitán Michal Chovan.

Po bezgólovej prostrednej časti sa Nitrania schopili, zásluhou Lantošiho a Rapáča znížili náskok súpera na rozdiel gólu, ale na body im to nestačilo. Komfortný náskok Zvolenčanom prinavrátila dvojica Petr Obdržálek – Lukáš Handlovský a desaťgólovú prestrelku napokon uzavrel Juraj Majdan. Zvolen naďalej kraľuje poradiu v tabuľke, Nitre patrí po druhej prehre za sebou 6. priečka.

HK Orange “20” 18 0 0 0 0 1 17 26:91 1

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Hokejisti Nových Zámkov uzavreli stredajší program zápasov víťazstvom nad Banskou Bystricou 3:2 po predĺžení. Lepšie vstúpili do zápasu hostia, ktorí po góloch kanadských legionárov Guillauma Asselina a Brocka Higgsa vyhrali úvodnú tretinu 2:0. V nasledujúcom priebehu stretnutia ale “barani” doplatili na vlastnú nedisciplinovanosť.

V 23. minúte znížil v presilovke Tomáš Urban a v tretej tretine vyrovnal takisto v početnej prevahe Patrick Kudla. V Nových Zámkoch napokon muselo rozhodnúť až predĺženie. To ukončil 94 sekúnd pred koncom Andreas Štrauch, ktorý blafákom prekonal Stephona Williamsa. Zverenci Milana Jančušku sa tak udržali pred úradujúcim majstrom a patrí im štvrté miesto tabuľky.

Víťazili maďarské tímy

Hokejisti HK Dukla Trenčín podľahli na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec 2:3. Domáci sa dostali v druhej tretine do dvojgólového vedenia. Trenčania do druhej prestávky stihli zásluhou Sádeckého znížiť a v tretej tretine po góle Gulu vyrovnali. Miškovec išiel v 52. min opäť do vedenia po zásahu Galanisza a tento náskok už do konca stretnutia nepustil. Trenčania zaznamenali tretiu prehru za sebou. Miškovec zvíťazil v piatom z posledných siedmich zápasov.

Hokejisti HC 07 Detva nestačili na vlastnom ľade na hráčov MAC Budapešť (4:5). Hosťom patrila prvá tretina, v ktorej sa dostali do trojgólového vedenia. Domácim sa v druhej časti hry podarilo vyrovnať, no do druhej prestávky stihli hostia dvakrát skórovať. Detva v záverečnej časti hry znížila, no vyrovnať už nedokázala a tak sa zo zisku troch bodov mohli tešiť hostia z Budapešti. Hostia sa v tabuľke priblížili Detve na rozdiel troch bodov. Domáci nepridali tretie víťazstvo za sebou.

Tipsport liga 2018/2019 – 21. kolo

streda

HK Poprad – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (0:0, 4:1, 0:1)
Góly: 21. Abdul (Salija, Mlynarovič), 22. Zagrapan, 23. D. Bondra (P. Svitana, Ťavoda), 33. Ťavoda (D. Bondra, P. Svitana) – 38. Richard Huna (Kriška, Nádašdi), 56. Richard Huna (Kriška, R. Suchý)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Müllner – Stanzel, Krajčík, 1044 divákov

Zostavy:
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, K. Karalahti, Erving, Š. Fabian – Kundrik, Mlynarovič, S. Takáč – P. Koyš, Zagrapan, Abdul – D. Bondra, Heizer, P. Svitana – Macík, L. Paukovček, Belluš
Liptovský Mikuláš: J. Hollý – Nádašdi, M. Bača, J. Nemec, P. Horváth, R. Suchý, Kurali, Mezovský, Košecký – L. Žiak, A. Tamáši, Kriška – J. Sukeľ, Oško, M. Uram – Róbert Huna, Richard Huna, Nechaj – Uhrík, Piatka, A. Lištiak

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HK Dukla Trenčín 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 23. J. Milam (Magosi), 33. Miskolczi (R. Harrison), 52. Galanisz (Szirányi, J. Vas) – 35. Sádecký (Holenda, Bartovič), 46. J. Gula (Ölvecký, Radivojevič)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Jonák – Bogdaň, Smrek, 1240 divákov

Zostavy:
Miškovec: Adorján – Kiss, N. Crawford, J. Milam, Szirányi, T. Slovák, Láda, Vojtkó – Kulmala, Loiseau, Magosi – Somogyi, J. Vas, Pance – R. Harrison, Galanisz, Miskolczi – Vincze, Hajós, Ritó
Trenčín: M. Valent – D. Krejčí, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, L. Kovář, J. Gula, Ján Pardavý ml., Luža – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – J. Švec, Bližňák, T. Varga – O. Mikula, Dlouhý, D. Hudec

HC 07 Detva – MAC Budapešť (Maď.) 4:5 (0:3, 3:2, 1:1)
Góly: 22. Tibenský (Matúš Chovan), 23. R. Gašpar (Martin Ďaloga, V. Fekiač), 27. V. Fekiač (Martin Ďaloga, R. Gašpar), 48. V. Fekiač (Gašpar) – 11. C. Langkow (B. Orban, Bodó), 15. K. Nagy (Terbócs), 18. C. Langkow (B. Orban, Bodó), 34. Bodó (C. Langkow, B. Orban), 38. J. Dudás (Bodó, C. Langkow)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Stano – Šefčík, Rojík, 543 divákov

Zostavy:
Detva: R. Petrík (21. Riečický) – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Šimon, F. Fekiač, Král, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga – Žilka, Matúš Chovan, Tibenský – M. Surový, P. Valent, Giľák
Budapešť: Rajna – J. Dudás, Vokla, Fejes, Burt, Bugár, Pozsgai, Szigeti – Bodó, C. Langkow, B. Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Szabad – Kreisz, Majoross, Odnoga

HKM Zvolen – HK Nitra 6:4 (4:1, 0:0, 2:3)
Góly: 3. Michal Chovan (Kytnár, Ulrych), 4. Zuzin (Michal Chovan), 16. Drgoň (Michal Chovan, Zuzin), 19. Kytnár (Michal Chovan, Zuzin), 51. Obdržálek (Špirko), 59. Handlovský (Vandane, Špirko) – 1. Lantoši, 41. Lantoši (Scheidl, McCormack), 46. B. Rapáč, 60. Majdan (Kerbashian, Korím)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Morrison (Nitra) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kalina, Soós – Jobbágy, Kis-Király, 2196 divákov

Zostavy:
Zvolen: Skapski – M. Pufahl, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Ulrych, Drgoň, Pöyhönen – Handlovský, Špirko, Vandas – Obdržálek, Lušňák, Šišovský – Michal Chovan, Kytnár, Zuzin – S. Petráš, M. Halama, Marcinek
Nitra: Lawson – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, Korím – Blackwater, M. Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Fominych – Čaládi, D. Richard, J. Šiška

MHC Mikron Nové Zámky – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 23. T. Urban (Kudla, Štrauch), 49. Kudla (Bajtek, Štrauch), 64. Štrauch (Kudla, Košarišťan) – 13. Asselin (Higgs, B. Marshall), 16. Higgs (Selleck)
Vylúčení: 11:12 na 2 min, navyše Jakúbek (Nové Zámky) 10 min za bitku a B. Miller (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie sa a 20 min za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – Výleta, J. Tvrdoň, 1912 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Hatala – Bajtek, T. Urban, Štrauch – Rogoň, A. Zbořil, J. Jurík – Slávik, Jakúbek, Nejezchleb – Ondrušek, Fábry, Ľ. Buc
Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Biro – Asselin, Higgs, Selleck – Bartánus, É. Faille, T. Török – Kabáč, Češík, Gabor – R. Varga, A. Šťastný, Lichanec

Viac k témam: DVTK Jegesmedvék Miškovec, HK Dukla Trenčín, HK Poprad, MHk 32 Liptovský Mikuláš, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Triumf Zvolena v gólovej prestrelke s Nitrou, v Tipsport lige sa darilo Miškovcu i Budapešti © SITA Všetky práva vyhradené.