Ste tu
Home > Spravodajstvo > TRETÍ TESTOVACÍ VÍKEND POTVRDIL STÚPAJÚCI TREND POZITIVITY

TRETÍ TESTOVACÍ VÍKEND POTVRDIL STÚPAJÚCI TREND POZITIVITY

 

V sobotu v Trebišove prebiehal v poradí už tretí testovací víkend. Samospráva opäť zriadila vlastné odberové miesta v celkovom počte 6. Oproti minulému víkendu tak mesto navýšilo počet odberných tímov a predlžilo čas na testovanie o hodinu. S testovaním pomohli aj vojaci. 


Otvorili podľa plánu

Počas mali Trebišovčania k dispozícii 6 mobilných odberných miest a až v troch z nich – v MOM MsKS, v ZŠ na Pribinovej ul., v  ZŠ na Ul. I. Krasku pracovali 2 administratívne a 2 zdravotnícke tímy.  Vo vytvorenom odberovom mieste na Gymnáziu a v Centre voľného času vykonával testovanie 1 odberový tím. V nedeľu bolo zriadené mobilné odberové miesto aj v Milhostove, ktré svoje brány otvorilo o 13.00. Každé miesto sa otvorilo v naplánovaný čas  s plným počtom členov. Posledný ster vykonali o 17.30. Otestovať ste sa mohli aj na odbernom mieste zriadenom regionálnym úradom verejného zdravotníctva a v kasárňach na Ul. kpt. Nálepku, informovala TvojTrebišov.sk hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.


Na všetkých miestach dohliadal na bezpečnosť a plynulý priebeh testovania príslušník mestskej polície v spolupráci s profesionálnym vojakom.  Pred odberovým miestom v blízkosti rómskej osady zabezpečovali dohľad nad dodržiavaním platných protipandemických opatrení členovia Rómskej poriadkovej služby. 

Počas víkendu bolo namiestach zriadených mestom spolu otestovaných 4935 obyvateľov mesta, pričom pozítivny výsledok bol identifikovaný u 97 z nich. Podiel pozitívnych testov tak predstavuje 1,96 %. Upozorňujeme, že do celkového počtu otestovaných nie sú zarataní tí, ktorí boli otestovanína RÚVZ a v kasárňach, pretože tieto miesta tento víkend nespadali pod “velenie” mesta Trebišov.

Ďalšie informcie o koronavíruse a o aktuálnych štatistikách a číslach týkajúcich sa aj nášho regiónu nájdete ⇓TU⇓

FOTOGALÉRIA Z VÍKENDOVÉHO TESTOVANIA V TREBIŠOVE

ZDROJ: Mesto Trebišov


Top