Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Trestné stíhanie Szabóa nemá vplyv na chod inšpekcie, Mikulec poverí vedením úradu dočasného šéfa

Trestné stíhanie Szabóa nemá vplyv na chod inšpekcie, Mikulec poverí vedením úradu dočasného šéfa

Zdieľaj tento článok

9.6.2021 (Webnoviny.sk) – Trestné stíhanie riaditeľa Úradu Inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR Adriána Szabóa nemá vplyv na chod inštitúcie. Ako v stredu 9. júna po rokovaní vlády povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), ubezpečili ho o tom riaditelia jednotlivých odborov inšpekcie.


Minister zároveň povedal, že vedením inšpekcie poverí dočasného šéfa a pokiaľ parlamentný brannobezpečnostný výbor odobrí odvolanie Adriána Szabóa, na jeho miesto bude vyhlásené výberové konanie.


Vláda návrh na odvolanie schválila

„Aj ja sa potrebujem stretnúť s tým človekom a sa porozprávať. Keďže je to takto narýchlo, nechcem zatiaľ hovoriť, kto to je,” povedal o prípadom dočasnom šéfovi inšpekcie.

Vláda v stredu schválila návrh na odvolanie obvineného riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa Návrh na odvolanie vláda predloží na prerokovanie Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť.

Elektronika ako úplatok

Ak výbor aspoň trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých členov odporučí jeho Treodvolanie, vláda riaditeľa Úradu inšpekčnej služby z funkcie odvolá.

Riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa polícia zadržala vo štvrtok 3. júna v súvislosti s obvinením z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupčnú trestnú činnosť. Tá mala spočívať v prijatí spotrebnej elektroniky a finančnej hotovosti, minimálne 20-tisíc eur. V danej veci sú celkovo obvinené tri osoby, okrem Adriána Szabóa aj bývalí policajti Bernard S. a Marián K.

Viac k témam: odvolanie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Trestné stíhanie Szabóa nemá vplyv na chod inšpekcie, Mikulec poverí vedením úradu dočasného šéfa © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top