Ste tu
Home > Ostatné športy > Trénerka Hejková pridala do svojej zbierky 22. ligový titul, jej tím v Česku neprehral už 173 zápasov

Trénerka Hejková pridala do svojej zbierky 22. ligový titul, jej tím v Česku neprehral už 173 zápasov

PRAHA 25. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenská basketbalová trénerka Natália Hejková sa desať dní po zisku bronzu v Eurolige potešila z ďalšieho českého majstrovského titulu s tímom ZVVZ USK Praha.

Jej zverenkyne zdolali v treťom zápase finálovej série play-off na domácej palubovke Žabiny Brnom 93:56 (54:28) a sériu získali 3:0.
<h2>Finále jednoznačne pre Pražanky</h2>
Pražanky ovládli domácu najvyššiu súťaž deviaty raz v neprerušenej sérii, k siedmim titulom ich priviedla práve Hejková.

Finále vyznelo pre pražský tím úplne jednoznačne, keďže predchádzajúce dva zápasy sa skončili 108:51 (doma) a 93:70 (vonku). <em>“Každý rok čakáme na to, že nás niekto po ťažkom závere Euroligy nachytá na hruškách, ale ukazuje sa, že tento tím nepodceňuje českú ligu,“</em> uviedla Natália Hejková na klubovom webe uskbasket.cz.

Finále vyznelo pre pražský tím úplne jednoznačne, ešte neuveriteľnejšie však vyznieva štatistika, že ZVVZ USK čaká na premožiteľa v českej najvyššej súťaži od apríla 2013, Hejkovej hráčky ťahajú sériu 173 víťazných zápasov. <em>“Dúfam, že tá séria ešte vydrží nejakú tú chvíľu,“</em> podotkla Hejková.
<h2>Hejková má aj 13 slovenských titulov</h2>
Pražský tím získal celkovo vo svojej klubovej histórii trinásty titul v ére samostatného Česka a jeho trénerka dokonca dvadsiaty druhý v sumáre svojej kariéry. Neochvejná zberateľka majstrovských trofejí Hejková má 13 titulov so slovenskými tímami SCP a SIPOX Ružomberok, ďalšie dva pridala v Rusku so Spartakom Moskovská oblasť a zostávajúcich sedem pod českou značkou USK Praha.

<em>“Vôbec sa nedá povedať, že by mi tieto úspechy zovšedneli. Aj tento sa bude spájať s bezchybnou domácou sezónou, na konci ktorej nám pre zranenia chýbali dôležité hráčky Thomasová a Hanušová. Nečakala som, že znova získame titul takto suverénne. Dokonca to bolo v priebehu tejto sezóny jasnejšie než v niektorých predchádzajúcich rokoch,“</em> uviedla Hejková pre denník Šport.

Pražské basketbalistky môžu už o rok vyrovnať český rekord, ktorý dosiaľ držia so 14 prvenstvami práve ich finálové súperky z Brna. „Sme v situácii, že náš tím zostane pohromade. Mohla by to byť záruka toho, že ešte chvíľu zostaneme na špičke českého basketbalu,“ doplnila 65-ročná Hejková pre klubový web.

Viac k témam: ZVVZ USK Praha
Zdroj: Webnoviny.sk – Trénerka Hejková pridala do svojej zbierky 22. ligový titul, jej tím v Česku neprehral už 173 zápasov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top