Ste tu
Home > Šport > Futbal > Tréner Zidane vyhlásil, čo bude hlavným cieľom Realu Madrid v budúcej sezóne

Tréner Zidane vyhlásil, čo bude hlavným cieľom Realu Madrid v budúcej sezóne

<span style=“font-size: 1em;“>MADRID 25. apríla (WebNoviny.sk) – Tréner futbalistov španielskeho kl</span><span style=“font-size: 1em;“>ubu Real Madrid Zinedine Zidane vyhlásil, že hlavným cieľom mužstva v budúcej sezóne bude víťazstvo v La Lige.</span>

<em>“Biely balet“</em> je rekordér v počte celkových triumfov v španielskej Primera División (33), no od prelomu tisícročí vyhral túto súťaž iba šesťkrát – ostatný raz v sezóne 2016/2017. Najväčší konkurent FC Barcelona ukoristil v predmetnom období deväť ligových trofejí a je blízko k desiatej a celkovo dvadsiatej šiestej.

<em>“Neexistuje žiadna zvláštna príčina, prečo bola Barcelona v nedávnych rokoch v ligovej súťaži úspešnejšia. Môžem povedať iba toľko, že v budúcej sezóne sa hneď od začiatku prípravy budeme snažiť odštartovať La Ligu najlepším možným spôsobom, inak sa môžeme dostať do problémov. V nasledujúcom ročníku musí byť La Liga náš prvoradý cieľ,“</em> povedal 46-ročný rodák z Marseille podľa webu denníka AS.

Na adresu najväčšieho súpera z metropoly Katalánska poznamenal: „V ostatnom období sa Barcelone darí veľmi dobre, zaslúži si uznanie a musíme jej zagratulovať, ale historicky má viac titulov Real Madrid. Máme 33 trofejí z La Ligy, koľko má Barcelona? Nedávno sa jej darilo lepšie, ale to musíme zmeniť. La Liga je každodenná záležitosť.“

Viac k témam: La Liga, Real Madrid
Zdroj: Webnoviny.sk – Tréner Zidane vyhlásil, čo bude hlavným cieľom Realu Madrid v budúcej sezóne © SITA Všetky práva vyhradené.

Top