Home > Šport > Hokej > Tréner Petrovický má za sebou úspešnú premiéru na lavičke „dvadsiatky“, Slováci zdolali Nemcov

1.8.2019 (Webnoviny.sk) – Róbert Petrovický má za sebou úspešnú zápasovú premiéru na poste trénera slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov. Mladí Slováci vo svojom úvodnom vystúpení na turnaji U20 Summer Hockey Challenge v Poprade zvíťazili nad rovesníkmi z Nemecka 3:0.

O svojom triumfe rozhodli v druhej tretine, keď v rozpätí 13 minút skórovali Adam Paulíny, Maxim Čajkovič a Martin Vitaloš. Všetky tri góly strelili Slováci v presilovkách. V druhom zápase štvrtkového programu Česi zdolali Dánov 4:1.

Petrovického zverenci nastúpia v piatok od 18.00 h proti Čechom. Turnaj zakončia mladí slovenskí hokejisti v sobotu od 15.30 h duelom proti Dánom.

Turnaj U20 Summer Hockey Challenger

štvrtok

Slovensko “20” – Nemecko “20” 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Góly: 27. Paulíny (Bučko), 35. Čajkovič (Okuliar), 40. Vitaloš (Okuliar, Čajkovič)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše Fleischer (Nem.) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefík, Adamec – Šoltés, Durmis, 281 divákov

Dánsko “20” – Česko “20” 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Viac k témam: slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov, Turnaj U20 Summer Hockey Challenger
Zdroj: Webnoviny.sk – Tréner Petrovický má za sebou úspešnú premiéru na lavičke „dvadsiatky“, Slováci zdolali Nemcov © SITA Všetky práva vyhradené.