Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Trenčín pomôže obyvateľom bytovky zničenej výbuchom, Prešovčanom pošle 7-tisíc eur

Trenčín pomôže obyvateľom bytovky zničenej výbuchom, Prešovčanom pošle 7-tisíc eur

11.12.2019 (Webnoviny.sk) – Finančnú výpomoc 7-tisíc eur pre občanov zničenej 12-poschodovej bytovky na Mukačevskej ulici v Prešove schválili na stredajšom rokovaní mestského zastupiteľstva trenčianski poslanci. “Ešte pred samotným rokovaním sme sa s poslancami dohodli na finančnej forme pomoci pre obete výbuchu v Prešove. Aj týmto spôsobom chceme vyjadriť svoju podporu a spolupatričnosť obyvateľom Prešova,” vyhlásil primátor Richard Rybníček.


Špeciálna dotácia vo výške 7-tisíc eur bude uvoľnená z finančných prostriedkov, ktoré boli pôvodne určené na splácanie úrokov súvisiacich s úverom. Primátor Rybníček vyzval na podporu aj obyvateľov Trenčína.


Bol by som rád, keby naši obyvatelia s blížiacim sa záverom roka zvážili nákup pyrotechniky a delobuchov a ušetrené finančné prostriedky venovali obetiam prešovského výbuchu. U nás v Trenčíne by bolo v uliciach viac pokoja, a myslím, že financie budú určite lepšie vynaložené,” dodal Rybníček.

Piatkový výbuch plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove si vyžiadal sedem ľudských životov a niekoľko desiatok ľudí je zranených. Bytový dom bude musieť mesto rozobrať.

Viac k témam: Výbuch plynu v Prešove
Zdroj: Webnoviny.sk – Trenčín pomôže obyvateľom bytovky zničenej výbuchom, Prešovčanom pošle 7-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.


Top