Home > Šport > Hokej > Trenčín doma podľahol Košiciam, v Tipsport lige aj víťazstvá maďarských tímov aj sedem gólov Nitry

TRENČÍN 3. februára (WebNoviny.sk) – V nedeľu bolo v Tipsport lige na programe 40. kolo aj s lahôdkou v podobe zápasu Kaufland Winter Classic 2019 pod holým nebom, v ktorom HKM Zvolen tesne zdolal HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:2.

Zverenci Andreja Podkonického si vďaka triumfu v prestížnom derby, ktoré sa hralo na Štadióne VŠC Dukla Banská Bystrica, udržali líderskú pozíciu v ligovej tabuľke.

V ďalších nedeľňajších stretnutiach sa zrodili ďalšie tri víťazstvá hostí a dva zápasy sa skončili triumfom domácich tímov.

Domáca prehra Nových Zámkov

Hráči DVTK Jegesmedvék Miškovec zvíťazili na ľade Nových Zámkov 2:1. Góly v tomto zápase padali len v prvej a poslednej minúte.

Skóre stretnutia otvoril už po 18 sekundách hry hosťujúci obranca Daniel Kiss. V nasledujúcom priebehu zápasu mali obe mužstvá k dispozícii niekoľko presilových hier, Novozámčania dokonca aj trestné strieľanie.

Ďalší gól však padol až v poslednej minúte, keď sa presadil hosťujúci útočník Alexis Loiseau. Tento presný zásah sa napokon ukázal ako víťazný, keďže štyri sekundy pred záverečnou sirénou pripravil Ádáma Vaya v bránke Miškovca o čisté konto presilovkovým gólom Radim Hruška.

Sedem gólov Nitry na Liptove

Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali aj vo svojom druhom vystúpení na zrekonštruovanom zimnom štadióne, keď Nitre podľahli jednoznačne 1:7. Už prvá tretina určila smer, akým sa bude tento duel vyvíjať. Hostia v nej totiž skórovali až štyrikrát, keď sa postupne presadili Fominych, Bortňák, Buček a Čaládi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Kaufland Winter Classic Games 2019 v Banskej Bystrici

Liptáci svoj jediný presný zásah zaznamenali v úvode prostrednej časti hry, keď vo vlastnom oslabení prekonal hosťujúceho gólmana Michal Uhrík. Nitra však reagovala ešte v druhej tretine ďalšími dvoma gólmi a v tretej dvadsaťminútovke uzavrel gólový účet tohto stretnutia Judd Blackwater.

Triumf “kamzíkov” 3:1

Popradčania zvíťazili nad hráčmi HC 07 Detva 3:1. Úvodný gól strelili hosťujúci Detvania, v 22. min sa presadil český útočník Zdeněk Král.

Domáci “kamzíci” otočili ešte do konca II. tretiny zásluhou druhého útoku Patrik Svitana – Marek Zagrapan – Samuel Takáč. Najprv sa presadil Takáč po asistenciách Svitanu so Zagrapanom, druhý gól strelil Zagrapan po prihrávkach Svitanu a Takáča.

Na konečných 3:1 pre Poprad spečatil v 47. min Dávid Bondra v oslabení, Patrik Svitana si pripísal tretiu asistenciu v zápase. Popradčania triumfovali aj v štvrtom dueli s Detvou v aktuálnom ročníku, “Podpoľanci” doposiaľ nezískali proti “kamzíkom” v sezóne 2018/2019 ani bod.

“Oceliari” zvíťazili v Trenčíne

Košičania zvíťazili nad hráčmi Dukly Trenčín 6:3. Hosťujúci Košičania viedli po dvoch tretinách už 4:0, postupne sa presadili Jakub Suja, Evan Brophey, Ján Sýkora a Peter Galamboš.

Domáci “vojaci” zdramatizovali zápas v záverečnej dvadsaťminútovke, keď zásluhou Denisa Hudeca, Borisa Sádeckého a Jiřího Gulu znížili na 3:4. Tri body pre “oceliarov” poistili v záverečných minútach Marcel Haščák s Gabrielom Spilarom. Košice triumfovali v treťom dueli po sebe.

Hokejisti MAC Budapešť zvíťazili nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 5:2. Maďarský tím viedol po dvoch tretinách v domácom zápase jednoznačne 4:0, presadili sa John Negrin, Tomáš Klempa, Jesse Dudás a Chris Bodó. Hosťujúci Žiličania strelili svoj úvodný zásah v 42. min, skóroval český útočník Petr Beránek.

Štvorgólové vedenie vrátil Budapešti Brance Orban v 46. min. Žilina však ešte jedenkrát skórovala, presadil sa Peter Húževka. Tím z maďarského hlavného mesta ukončil päťzápasovú sériu prehier, naopak, Žilina neuspela v štvrtom stretnutí v sérii.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 40. kolo

nedeľa

MHC Mikron Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék Miškovec 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 60. Hruška (Zaťko, Bajtek) – 1. D. Kiss (Loiseau, Harrison), 60. Loiseau
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Michal Novák (Nové Zámky) a Magosi (Miškovec) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Goga – Durmis, Krajčík, 1234 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Henderson – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – T. Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ondrušek, Fábry, Jakúbek – Slávik
Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Parizek, Albert, Vojtkó

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)
Góly: 22. Uhrík (J. Sukeľ) – 4. Fominych (Pätoprstý), 8. Bortňák (Rais, Buček), 12. Buček (Bortňák, McCormack), 20. Čaládi (Pätoprstý, Hanuljak), 29. Hrušík, 36. Scheidl (Kerbashian, Miroslav Pupák), 50. Blackwater (M. Slovák, Lantoši)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Németh (Maď.) – Šoltés, Soltész (Maď.), 1684 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Kislicyn (12. Šimko) – Fereta, Kurali, J. Nemec, Matej Bača, Mezovský, Parobek, Droppa – L. Žiak, Róbert Huna, Kriška – R. Varga, Tamáši, Uram – J. Sukeľ, Oško, Števuliak – Čenka, Uhrík, Nechaj – Lištiak
Nitra: Hanuljak – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím, A. Sloboda – Scheidl, M. Slovák, Lantoši – Hrušík, Kerbashian, Blackwater – Minárik, Bortňák, Buček – Fominych, Čaládi, Pätoprstý

HK Poprad – HC 07 Detva 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 27. Takáč (P. Svitana, Zagrapan), 31. Zagrapan (P. Svitana, Takáč), 47. D. Bondra (P. Svitana) – 22. Král (Martin Chovan)
Vylúčení: 8:4 na 2 min, navyše Petran (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc st., Müllner – Rojík, D. Konc ml., 1080 divákov

Zostavy:
Poprad: Nechvátal – D. Brejčák, Miner, Fabian, Ťavoda, Karalahti, Petran, Erving – Kevin Miller, Heizer, D. Bondra – P. Svitana, Zagrapan, Takáč – Macík, Belluš, Buzzeo – Abdul, Kundrik, Olejník
Detva: Zalivin – Golian, Martin Chovan, Betker, Sládok, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ – Puliš, Murček, Török – Žilka, McLean, Hodgson – Gašpar, Matúš Chovan, Král – Tibenský, V. Fekiač, M. Surový – Martin Ďaloga

HK Dukla Trenčín – HC Košice 3:6 (0:1, 0:3, 3:2)
Góly: 42. D. Hudec (Luhový, Dlouhý), 49. Sádecký (Hecl, Daniel Krejčí), 50. Gula (Daniel Krejčí, Sádecký) – 18. Suja (T. Slovák), 21. Brophey (Suja, Koch), 25. J. Sýkora (Brophey, Spilar), 40. Galamboš (J. Sýkora, Kafka), 59. M. Haščák (Šerbatov), 60. Spilar (Derľuk)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Soós (Maď.) – Výleta, Kis-Király (Maď.), 3236 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent – Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, Daniel Krejčí, Bohunický, Gula – O. Mikula, Ölvecký, Hlinka – Hecl, Sádecký, Bartovič – J. Švec, Radjenovic, T. Varga – Luhový, Dlouhý, D. Hudec
Košice: Habal – Šedivý, Dudáš, Koch, T. Slovák, Derľuk, Čížek, McDowell – Suja, Brophey, Spilar – Šerbatov, Ignatuškin, M. Haščák – Kafka, Galamboš, J. Sýkora – Lušňák, Klíma, Hričina – Š. Petráš

MAC Budapešť (Maď.) – MsHK Doxxbet Žilina 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Góly: 2. Negrin (Dudás), 12. Klempa (K. Nagy, Terbócs), 21. Dudás (J. Brown, Dansereau), 27. Bodó (Dudás, Burt), 46. Orban (Langkow) – 42. Beránek (Hvila, Podešva), 57. Húževka (Jenčík, Rudolf Huna)
Vylúčení: 9:11 na 2 min, navyše J. Brown (Budapešť) 10 min za nešportové správanie – Jankovič (Žilina) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Novák – Kollár, Gegáň

Zostavy:
Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa
Žilina: Mikoláš (21. Fučík) – Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Turian, Piegl, M. Hudec, Mendrej – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, Dominik Rehák – Síkela, Ondruš

Viac k témam: DVTK Jegesmedvék Miškovec, HC 07 Detva, HC Košice, HK Dukla Trenčín, HK Nitra, HK Poprad, MAC Budapešť, MHC Mikron Nové Zámky, MHk 32 Liptovský Mikuláš, MsHK Doxxbet Žilina, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Trenčín doma podľahol Košiciam, v Tipsport lige aj víťazstvá maďarských tímov aj sedem gólov Nitry © SITA Všetky práva vyhradené.