Home > Šport > Hokej > Trenčín doma nečakane prehral. V Tipsport lige aj víťazstvá Zvolena, Košíc a Banskej Bystrice

KOŠICE 4. novembra (WebNoviny.sk) – V nedeľu sa v Tipsport lige hrali zápasy 20. kola, v ktorých sa viac darilo domácim tímom.

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 6:2. Úvodný gól stretnutia strelil v 10. min útočník Liptákov Róbert Huna, na ktorého zásah o 80 sekúnd neskôr odpovedal Michal Bárta zo Žiliny. Liptovskému Mikulášu vrátil vedenie Martin Kriška v 17. min.

V II. tretine zvýšili náskok “domácich” na tri góly Patrik Oško s Radoslavom Suchým. V 32. min znížil na rozdiel dvoch zásahov ďalší z bratov Hunovcov Rudolf, v III. tretine však Oško s Kriškom druhými gólmi v zápase spečatil triumf MHk. Liptovský Mikuláš si pripísal ôsmy triumf v sezóne a má na konte 29 bodov, Žilina doposiaľ získala o šesť bodov menej.

HK Orange “20” 17 0 0 0 0 1 16 25:83 0

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Popradčania zdolali Nové Zámky 2:1. Po bezgólovej prvej tretine sa prvýkrát menilo skóre v 22. min, keď vylúčenie Henricha Ručkaya potrestal Radomír Heizer. Domáci boli v prostrednej časti stretnutia aktívnejší a v 35. min zásluhou Patrika Svitanu zvýšili svoj náskok na 2:0.

Pri zásahu hokejbalového majstra sveta si pripísal druhú asistenciu brankár Tomáš Vošvrda. Ten si napokon čisté konto neudržal, pretože ho v polovici tretej tretiny prekonal Filip Bajtek. Hosťujúci tréner Milan Jančuška 58 sekúnd pred treťou sirénou odvolal brankára Košarišťana, ale jeho tímu sa už nepodarilo vyrovnať.

“Oceliari” a “Barani” doma nezaváhali

Košičania zvíťazili nad hráčmi HK Nitra jednoznačne 6:1. Úvodný gól stretnutia strelil v 7. min český útočník Košíc Petr Kafka, pričom v I. tretine skóroval aj kapitán “oceliarov” Ladislav Nagy.

Obaja hráči pridali ešte po ďalšom góle a v tretej dvadsaťminútovke sa do listiny strelcov zapísali aj domáci útočníci Tomáš Netík s Jakubom Sujom. Jediný zásah hostí dosiahol v 57. min Juraj Majdan. Košičania prerušili jednoznačným triumfom sériu troch prehier. “Corgoni” nepridali k trom víťazstvám po sebe ďalší triumf.

Hokejisti HC ’05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili nad hráčmi DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:1. Úvodný gól zápasu strelil domáci útočník Ján Sýkora v 12. min, pričom na jeho zásah nadviazal ďalší “baran” Brock Higgs o 63 sekúnd neskôr.

Maďarský účastník Tipsport ligy znížil na rozdiel jedného gólu zásluhou Fína Rasmusa Kulmalu v 23. min, triumf domácich však poistil v 56. min Michal Kabáč. Banská Bystrica si pripísala dvanáste víťazstvo v sezóne a má na konte 41 bodov, Miškovec doposiaľ získal o devätnásť bodov menej.

Trenčín prehral, Zvolen uspel v predĺžení

Trenčania nečakane podľahli Detve 2:4. Po prvej tretine bol stav 1:1, keďže na vedúci gól hosťujúceho Petra Valenta odpovedal skúsený Peter Ölvecký. V druhom dejstva videli diváci na Zimnom štadióne Pavla Demitru gól v oslabení aj v presilovke, v oboch prípadoch inkasoval domáci brankár.

V 26. minúte ho prekonal Ladislav Ščurko a o deväť minút neskôr videorozhodca odobril presný zásah Michala Murčeka. V záverečnej tretine nedokázali Trenčania streliť kontaktný gól. Naopak, v 56. minúte spečatil víťazstvo Detvy svojim piatym zásahom v sezóne Rastislav Gašpar. Na triumfe Detvy nič nezmenil ani druhý gól Petra Ölveckého, ktorým upravil na konečných 2:4.

Zvolenčania získali na ľade maďarského tímu MAC Budapešť dva body za triumf 3:2 po predĺžení. Súboj prvého s posledným spočiatku vyzeral pre hostí dobre, keďže v prvej tretine sa strelecky presadili Marco Halama a kanadský legionár Davis Vandane.

“Bryndziari” o náskok prišli v II. tretine, v ktorej brankára Tomáš Tomeka prekonali obrancovia Ákos Szigeti a Jesse Dudás. V tretej tretine gól nepadol, v predĺžení druhý bod pre Zvolenčanov zariadil Michal Chovan. Zverenci Andreja Podkonického majú po nedeli na svojom konte 50 bodov a pred druhými Košicami majú náskok siedmich bodov.

Tipsport liga 2018/2019 – 20. kolo

nedeľa

MHk 32 Liptovský Mikuláš – MsHK Doxxbet Žilina 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) – hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 10. Róbert Huna (Suchý, Kurali), 17. Kriška (L. Žiak), 22. Oško, 28. Suchý (Uram), 52. Oško (J. Sukeľ, Matej Bača), 57. Kriška (J. Sukeľ, Suchý) – 11. Bárta (Kučný), 32. Rudolf Huna (Jenčík)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach, T. Orolin – Šoltés, Stanzel, 294 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Matej Bača, Nádašdi, J. Nemec, Horváth, Suchý, Kurali, Mezovský, Košecký – L. Žiak, Tamáši, Kriška – J. Sukeľ, Oško, Uram – Róbert Huna, Richard Huna, Nechaj – Uhrík, Piatka, Lištiak
Žilina: Horčička – Bagin, Kučný, Žilin, Mendrej, Matejka, Pastor – Milý, Podešva, Bárta – Rudolf Huna, Surovka, Jenčík – J. Ručkay, Húževka, Síkela – Mokrohajský, Dominik Rehák, Hrazdíra

HK Poprad – MHC Mikron Nové Zámky 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 22. Heizer (S. Takáč, P. Svitana), 35. P. Svitana (Zagrapan, Vošvrda) – 49. Bajtek (Urban, Štrauch)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Juhász – Kollár, Vincze, 984 divákov

Zostavy:
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Š. Fabian – R. Václav, Mlynarovič, S. Takáč – P. Koyš, Zagrapan, Kundrik – D. Bondra, Heizer, P. Svitana – Paukovček, Belluš
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, M. Novák, M. Henderson, Hatala – Bajtek, Urban, Štrauch – H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík – Sloboda, Jakúbek, Rogoň – Ondrušek, Fábry, Slávik

HC Košice – HK Nitra 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Góly: 7. Kafka (Pulli, Netík), 16. L. Nagy (Šedivý, Brophey), 33. Kafka (Šedivý, L. Nagy), 46. L. Nagy (M. Haščák), 47. Netík, 54. Suja (Kafka, Pulli) – 57. Majdan (McCormack, Kerbashian)
Vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše: Koch (Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Novák, Stano – Gegáň, Smrek, 3696 divákov

Zostavy:
Košice: Habal – Dudáš, Pretnar, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, McDowell – L. Nagy, Brophey, M. Haščák – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Spilar – Š. Petráš, Klíma, Hričina – Žitný
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Korím – Blackwater, M. Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Fominych – Čaládi, D. Richard, J. Šiška

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 12. J. Sýkora (K. Sloboda, B. Miller), 13. Higgs (Selleck), 56. Kabáč (Kubka) – 23. Kulmala (J. Vas, Pance)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Kiss (Miškovec) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner – Šefčík, Kacej, 2421 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Baroš – Marshall, B. Miller, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, Higgs, Selleck – J. Sýkora, A. Šťastný, T. Török – Kabáč, Češík, Gabor – Bartánus, Buc, Lichanec – R. Varga
Miškovec: Vay – Kiss, N. Crawford, Vojtkó, Szirányi, J. Milam, Láda – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, J. Vas, Pance – Harrison, Loiseau, Somogyi – Vincze, Hajós, Ritó

HK Dukla Trenčín – HC 07 Detva 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 12. Ölvecký (Bartovič, Holenda), 58. Ölvecký (Bartovič, M. Hecl) – 7. P. Valent (M. Surový), 26. Ščurko (Puliš), 35. Murček (Hraško, Puliš), 56. Gašpar (Šimon)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Babic – Orolín, Sipos, 2673 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent – Luža, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, L. Kovář, Niko, Špankovič – O. Mikula, Sojčík, Radivojevič – M. Hecl, Ölvecký, Bartovič – Sádecký, Bližňák, T. Varga – Ján Pardavý ml., J. Švec, D. Hudec
Detva: R. Petrík – Gachulinec, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Šimon, F. Fekiač, Hedera – Puliš, Murček, Ščurko – R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga – Král, Matúš Chovan, Tibenský – M. Surový, P. Valent, Giľák

MAC Budapešť (Maď.) – HKM Zvolen 2:3 po predĺžení (0:2, 2:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 36. Szigeti (Burt), 39. J. Dudás (Dansereau, J. Brown) – 10. M. Halama (D. Ružička, Špirko), 17. Vandane (Vandas, Šišovský), 64. Michal Chovan (Šišovský, Ulrych)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Goga – Konc ml., Výleta, 520 divákov

Zostavy:
Budapešť: Bálizs – Bugár, Pozsgai, Fejes, Burt, J. Dudás, Vokla, Szigeti – Bodó, C. Langkow, B. Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Kreisz – Szabad, Majoross, Odnoga
Zvolen: Tomek – Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Pöyhönen, Drgoň – Špirko, M. Halama, Vandas – Šišovský, S. Petráš, Lušňák – Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Andrisík, P. Halama, Marcinek

Viac k témam: DVTK Jegesmedvék Miškovec, HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC 07 Detva, HC Košice, HK Dukla Trenčín, HK Nitra, HK Poprad, HKm Zvolen, MAC Budapešť, MHC Mikron Nové Zámky, MHk 32 Liptovský Mikuláš, MsHK Doxxbet Žilina, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Trenčín doma nečakane prehral. V Tipsport lige aj víťazstvá Zvolena, Košíc a Banskej Bystrice © SITA Všetky práva vyhradené.