Ste tu
Home > Šport > TREBIŠOVSKÝM TENISTOM SA OPÄŤ DARILO

TREBIŠOVSKÝM TENISTOM SA OPÄŤ DARILO

Zdieľaj tento článok

Tenisová sezóna sa nám už pomaly chýli ku koncu. V dňoch 30.8. – 2.9.2016 zorganizoval TK DRANaM Košice tenisový turnaj dorastencov a dorasteniek kategórie D. Zastúpenie na ňom mali aj Trebišovčania a my sa poďme pozrieť ako sa nám darilo.


dranam

DORASTENKY


Turnaja dorasteniek sa zúčastnilo 19 dievčat z celého východného Slovenska. Priniesol množstvo skvelých zápasov a nechýbali ani prekvapenia. Vo finále sa napokon stretli domáca nasadená jednotka Ema Krajčiová a nasadená dvojka Popradčanka Ema Martonová. Z titulu sa napokon pomerne prekvapujúco tešila sympatická Popradčanka, ktorá po skvelom finálovom výkone zdolala svoju o dva roky staršiu súperku hladko 6:0 6:1.

(1) Ema Krajčiová – (2) Ema Martonová 0:6 1:6

dievca

Víťazka turnaja so svojím ,,trénerom ´´
Víťazka turnaja so svojím ,,trénerom ´´

DORASTENCI

V tejto kategórii sme mali dvojnásobné zastúpenie , a to v podobe štvrtého nasadeného Dávida Mihálika a nenasadeného Jakuba Poláka. Spolu sa tohto turnaja zúčastnilo 18 chlapcov. Ani tu nebola núdza o debakle, ale aj prekvapujúce výsledky. Treba povedať, že nám Trebišovčanom sa tento turnaj vydaril.

1.kolo dvojhry

(4) Dávid Mihálik – BYE

Jakub Polák – Enriko Hricík 6:2 6:1

2.kolo dvojhry

(4) Dávid Mihálik – Matej Tkáč 6:2 7:5

Jakub Polák – Martin Toporcer 6:0 6:0

Štvrťfinále dvojhry

(4) Dávid Mihálik – Roland Hlaváč 0:6 2:6

Jakub Polák – Juraj Jaščur 6:1 6:1

Semifinále dvojhry

Jakub Polák – Roland Hlaváč 6:1 6:2

Finále dvojhry

Vo finále sa stretli nenasadený Jakub Polák a nasadená domáca jednotka Lukáš Pavur. Rozdiel v rebríčku je takmer 100 miest, a preto bol jasným favoritom pred zápasom práve domáci Košičan. Od začiatku sa hral bojovný tenis, a blízko víťazstva bol Košičan, ktorého od titulu delili iba dve loptičky. Napokon po dvoch hodinách a 40 minútach som zdolal svojho nasadeného súpera po tuhom boji pomerom 1:6 7:6(0) 6:1.

Jakub Polák – (1) Lukáš Pavur 1:6 7:6(0) 6:1

Darilo sa nám aj vo štvorhre, kde sme postúpili až do finále a prehrali sme až s nasadenými jednotkami, ale aj tak z toho bolo pekné druhé miesto.

(2) Polák/Mihálik – (1) Pavur/Žák 6:3 1:6 8:10

Víťazi a finalisti štvorhry, a zároveň aj víťaz a finalista dvojhry  DRANam Cup 2016
Víťazi a finalisti štvorhry, a zároveň aj víťaz a finalista dvojhry DRANam Cup 2016
Zdieľaj tento článok

Top