Ste tu
Home > Spravodajstvo > TREBIŠOVSKÝ VYŠETROVATEĽ OBVINIL DÍLEROV DROG

TREBIŠOVSKÝ VYŠETROVATEĽ OBVINIL DÍLEROV DROG

Na území nášho okresu malo podľa dostupných informácií dochádzať k trestnému činu vo veci zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Trebišovský vyšetrovateľ už obvinil dvoch dílerov.


Díleri rozšírili svoje pole pôsobnosti

Neskôr sa malo ich pôsobenie rozšíriť aj do jednej obce v michalovskom okrese. Odtiaľ mali byť jednotlivé dávky pre užívateľov distribuované do trebišovského okresu. V stredu, 25.11.2015 bola vykonaná akcia zameraná na zadržanie páchateľov podozrivých z trestnej činnosti v oboch okresoch.


Na osobnej slobode boli obmedzené dve podozrivé osoby. Pri následných osobných a domových prehliadkach zaistila igelitové vrecúška s bielou kryštalickou látkou a k tomu ešte digitálne váhy, injekčné súpravy a sušinu zelenej rastliny. Všetky nájdené veci budú podrobené skúmaniu.

Zaistený bol metamfetamín

Doterajšie skúmanie zatiaľ potvrdilo, že ide o 76,6 %, resp. 78,9 % metamfetamín. Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť najmenej 47 jednorazových dávok drogy.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinil Tomáša (26) z okresu Michalovce a Michala (36) z okresu Trebišov. Obom v prípade dokázania viny hrozí trest až 10 rokov.


Zdroj: nazempline.sk
Foto: Ilustračné


Top