Ste tu
Home > Spravodajstvo > MYSLÍM, ŽE TREBIŠOVSKÝ HYENIZMUS DOSIAHOL VRCHOL…

MYSLÍM, ŽE TREBIŠOVSKÝ HYENIZMUS DOSIAHOL VRCHOL…

Hyenizmus

Trebišov │ Sviatok všetkých svätých a Dušičky sú už za nami. Cintoríny opäť raz ožili záplavou sviečok a chryzantém. Početné zástupy ľudí prišli vzdať úctu svojim zosnulým. Trebišov sa však musel vyznamenať.

Myslím, že tento počin je vrchol trebišovského hyenizmu

Hyenizmus je vo výkladovom slovníku definovaný ako neúcta k mŕtvym, surovosť, bezcitnosť a beštialita. Myslím, že tento počin do bodky spĺňa definíciu nie príliš kladného slova…

Prečítaj si aj: Je fasáda najdôležitejšia vec, akú musí vedenie mesta riešiť?

Je bežné, že starší ľudia si ešte pred svojou smrťou zabezpečia hrobové miesto a na náhrobný kameň si nechajú vyryť svoje mená. Majú tak istotu, že budú dôstojne pochovaní. Podobný prípad sa stal aj na cintoríne v Humennom, odkiaľ pochádza táto fotografia. Majitelia hrobového miesta však nie veľmi šťastne oboznámili návštevníkov cintorína, aby na ich hrobe nepálili sviečky, lebo ešte sú medzi živými.

Zdroj: Trebišovské aktuality
Zdroj: Trebišovské aktuality

Poviete si, OK – stalo sa. Fotografia kolovala slovenským internetom a ľudia sa na nej zabávali. Neznámy Trebišovčan však na rozdiel od iných, ktorí sa pousmiali nad nešťastným riešením, dosiahol morálne bahno.

Neváhal zneužiť predmetnú fotografiu a namiesto pôvodného mena tam fotomontážou dorobil meno bývalého trebišovského primátora Mariána Kolesára a jeho ženy. Podľa môjho názoru ide o podlý a úbohý počin.

Kolesár

Takýto „humor“ sa jednoducho nerobí. Jednak ide o znevažovanie pietneho miesta „v prospech“ srandy a taktiež je to amorálne a nemiestne. Nech už bol primátor Kolesár počas svojho funkčného obdobia akýkoľvek a nie každý musí súhlasiť s výkonom jeho funkcie, toto prekročilo hranice.

Manželia Kolesárovci podľa dostupných informácií nemajú žiaden náhrobok, no Trebišovčania týmto krokom dokazujú, že by ich už najradšej pochovali. Znova opakujem – Amorálne a scestné.

Hoci pán Kolesár ako politik by mal byť na dávku spoločenskej kritiky a posmechu pripravený a po 4 rokoch na čele mesta aj dostatočne obrnený, zatiahnutie jeho manželky do tejto kvázi srandy ešte viac dokazuje stupeň hyenizmu a bezcharakternosť človeka, ktorý tento humor prezentoval.

Najsmutnejšia na celej tejto veci je nezrelosť početnej skupiny ľudí, ktorá sa na tomto žarte smeje, lajkuje ho a zdieľa medzi ďalších priateľov.

Vážení, cintorín ako miesto posledného odpočinku skutočne nie je vhodným prostredím na vykonávanie takýchto žartov. A ak sa niekomu nepáči pán Kolesár, bojovať proti nemu sa dá aj iným spôsobom. Nie len šírením absolútne nevhodného humoru, ktorého predmetom je jeho osoba a skrývaním sa za anonymnú facebookovú stránku. Nebol by som vôbec prekvapený, ak by pán Kolesár v tejto veci podnikol právne kroky…

Grécky filozof Hérakleitos povedal: „Charakter človeka je jeho osudom.“

Som zvedavý, aký osud postretne toho, čo toto spáchal…


Tento príspevok je vyjadrením osobného postoja autora a nespadá pod redakčný obsah.

Top