Ste tu
Home > Kultúra > OBĽÚBENÉ TREBIŠOVSKI PISANKI ZAČÍNAJÚ UŽ 17. MARCA

OBĽÚBENÉ TREBIŠOVSKI PISANKI ZAČÍNAJÚ UŽ 17. MARCA

Trebišov │Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove v spolupráci s mestom Trebišov usporiadajú v piatok, 17.marca 2017 o 16.30 hod. vo Dvorane trebišovského kaštieľa 28. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc pod názvom TREBIŠOVSKI PISANKI.

Trebišovski pisanki z celého Východu

Na tohtoročnej súťažnej výstave budú prezentované kraslice z okresov Bardejov, Humenné, Košice, Michalovce, Prešov, Snina, Trebišov a Vranov nad Topľou.

Popri tradičných technikách zdobenia kraslíc ako sú vosková batika, reliéfne zdobenie voskom, vyškrabovanie, odrôtovanie, oblepovanie slamou, bavlnkou, obväzovanie rastlinami a farbenie v odvare z cibuľových šupiek, iste zaujmú aj netradičné techniky ako obháčkovanie, zdobenie farbami, oblepovanie papierom – quilling, prelamovanie (madeira),  oblepovanie korálikmi či dekupáž.

Pozri si fotoreportáž z minulého roka: Trebišovski pisanki

IMG_1778

Výstava, ktorá potrvá do 7.  mája 2017 bude predajná a účastníci slávnostného otvorenia výstavy, ako aj ostatní hostia múzea sa môžu inšpirovať krásou prepracovaných techník zdobenia veľkonočných kraslíc.

Pozri si aj: Rozhovor: Beáta Kereštanová: „Mám super prácu“
Výstava Trebišovski pisanki na videu


Tlačová správa MaKCjZ v Trebišove

Redakcia
Redakcia
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top