Home > Šport > TREBIŠOVSKÍ HÁDZANÁRI NA PRAGUE HANDBALL CUP

TREBIŠOVSKÍ HÁDZANÁRI NA PRAGUE HANDBALL CUP

V dňoch 13.-17. apríla 2017 sa naši hádzanári zúčastnili 26.ročníka Prague Handball Cup 2017, ktorý sa už tradične koná počas veľkonočných sviatkov.

Prague Handball Cup je veľkolepý medzinárodný turnaj pre mládež organizovaný v Prahe. Ide o halový turnaj, ktorý sa pravidelne hrá vo viac než 30 halách po celej Prahe už od roku 1992. V roku 2017 sa turnaja zúčastnilo rekordných 591 tímov z 23 krajín sveta. Medzi prihlásenými tímami nechýbal ani náš HK Slavoj Trebišov.

BOH - 15

HK Slavoj Trebišov mal zastúpenie v troch kategóriach : mladší žiaci, starší žiaci a starší dorastenci. Poďme sa postupne pozrieť ako sa im darilo.

Mladší žiaci

V základnej skupine sa naši chlapci stretli s Maďarmi, Bielorusmi, Nemcami a troma domácimi tímami.

Fotka používateľa HK Slavoj Trebišov.

S bilanciou 1 výhra – 5 prehier sme obsadili 6.miesto. Tímy umiestnené na 1.-3.mieste postupovali do hlavnej časti A. Tímy umiestnené v základnej skupine na 4.-7.mieste hrali hlavnú časť B, a to vyraďovacím spôsobom. Našim sa darilo a napokon postúpili až do štvrťfinále.

1/64 finále B : Slavoj Trebišov – Tik Taastrup Handbold (Dánsko) 14:10

1/32 finále B : Slavoj Trebišov – Hilsenheim (Francúzsko) 14:11

Osemfinále B : Slavoj Trebišov – HSG RSV Teltow/Ruhlsdorf 16:13

Štvrťfinále B : HK Baník Most – Slavoj Trebišov 15:14

Starší žiaci

Starší žiaci v základnej skupine narazili na domácich Čechov, Nemcov, Belgičanov a Dánov. Svoju skupinu bezkonkurenčne vyhrali a postúpili do hlavnej časti A.

Výsledky:

Slavoj Trebišov – HC Schoten 15:9

Slavoj Trebišov – Liberec 14:12

Slavoj Trebišov – Tatran Litovel 16:13

Slavoj Trebišov – MTV Stadeln 19:6

Slavoj Trebišov – VRI Risskov 13:10

V hlavnej časti sa najprv hralo v trojčlenných skupinách systémom každý s každým a do osemfinále postupoval víťaz skupiny. Trebišovskí hádzanári s bilanciou 1 výhra – 1 prehra obsadili druhú priečku a do ďalšej fázy turnaja sa nepozreli. Napriek tomu najmä v základnej skupine odohrali skvelé zápasy.

Slavoj Trebišov – Olomouc 12:11

Slavoj Trebišov – Hilsenheim 11:14

Altron Krc (4)

Starší dorastenci

Starší dorastenci v 7-člennej základnej skupine tvorenej tímami zo Slovenska, Česka, Maďarska, Nemecka, Dánska a Belgicka obsadili postupové 2.miesto.

Slavoj Trebišov – TuS Furstenfeldbruck 19:18

Dorastenci takisto ako naši starší žiaci nastúpili v trojčlennej skupine, ale narozdiel od svojich mladších hráčov sa im podarilo skupinu vyhrať a postúpili do štvrťfinále!

Slavoj Trebišov -Hoj Hanbold (Dánsko) – Dáni odstúpili z turnaja

Slavoj Trebišov – HSG Riesa/Oschatz (Nemecko) 16:10

Vo štvrťfinále narazili na maďarský Veszprém, s ktorým sa stretli už v základnej skupine a tentokrát v pražskej Arene Sparta im podľahli pomerom 17:28. Starší dorastenci na tomto turnaji obsadili konečné 6.miesto, čo je obdivuhodný výsledok.

Všetkým hráčom a trénerom ďakujeme za vzornú reprezentáciu nielen HK Slavoj Trebišov, ale aj nášho mesta.

Foto : HK Slavoj Trebišov