Home > Šport > TREBIŠOVSKÍ HÁDZANÁRI NA MAJSTROVSTVÁCH SLOVENSKA

TREBIŠOVSKÍ HÁDZANÁRI NA MAJSTROVSTVÁCH SLOVENSKA

Od piatka 10. júna 2016 sa v športovej hale Tatrana Prešov na Nábrežnej ulici v Prešove konali majstrovstvá Slovenskej republiky v hádzanej starších žiakov (U15). Na finálovom turnaji hralo v Prešove 8 najlepších tímov zo slovenských regionálnych líg, ktoré bojovali o titul majstra Slovenska.

Naša cesta turnajom

Turnaj bol rozdelený do dvoch štvorčlenných skupín. V našej skupine sa nachádzali tímy z Martina, Topoľčian a Bratislavy. Prvý zápas odohrali naši mladí hádzanári proti MHák Martin a bola z toho tesná prehra o gól (15:16). V druhom zápase skupiny sme si zmerali sily s HK Agro Topoľčany. Topoľčany zvíťazili vysoko 23:11. V poslednom zápase základnej skupiny Trebišovčania nastúpili proti neskoršiemu víťazovi turnaja ŠKP Bratislava, a aj napriek tomu, že po 1.polčase sme prehrávali iba o gól, napokon z toho bola prehra v pomere 8:18.

hadzanari

Turnaj pre našich pokračoval ďalším zápasom. Vo štvrťfinále bol súperom HK Kúpele Bojnice. 1. polčas skončil tesne 7:8 z nášho pohľadu. Po veľmi dobrom výkone proti favoritovi naši hádzanári podľahli Bojniciam 15:16 a bola z toho už druhá prehra na turnaji o jediný gól.

Po tesnej prehre, kedy si naši žiaci siahli na dno svojich síl ich čakal zápas v skupine o 5.-8.miesto. Prvým súperom bola TJ Slovan Modra. S Modrou sme prehrali 19:25 a tak nás čakal posledný zápas na turnaji o konečné 7.miesto. Po viacerých tesných prehrách si naši hádzanári už aj zaslúžili vyhrať , a nakoniec sa to aj podarilo. Súpera z Cífera porazili 17:12 a na turnaji obsadili konečné 7.miesto!