Ste tu
Home > Spravodajstvo > TREBIŠOVČANKA OBRALA NA DANIACH ŠTÁT O 471 TISÍC EUR

TREBIŠOVČANKA OBRALA NA DANIACH ŠTÁT O 471 TISÍC EUR

Zdieľaj tento článok

Košická policajná hovorkyňa, Jana Mésarová, informovala denník Korzár o tom, že 39-ročná Trebišovčanka a ďalší traja ľudia, 50-ročná žena z okresu Žilina, 46-ročný muž z Košíc a 31-ročný muž z okresu Turčianske Teplice čelia obvineniu zo zločinu skrátenia dane a poistného formou pomoci.


Odpočty a neexistujúce faktúry

Trebišovčanka ako štatutárny zástupca jednej z košických spoločností si v daňových priznaniach za zdaňovacie obdobie február 2011 až december 2011 neoprávnene odpočítala daň z faktúr za nákup tovarov, skladovanie tovarov, manipuláciu s tovarom a sprostredkovanie obchodu od piatich dodávateľov, pokračovala Mésarová pre Korzár.


Takýmto konaním poškodila rozpočet Slovenskej republiky o viac než 471 tisíc eur.

Obvinenej Trebišovčanke pomáhali v jej protizákonnom konaní aj 50-ročná žena zo Žilinského okresu, ktorá pre spomínanú firmu vystavila a poskytla faktúry aj napriek tomu, že k dodaniu zdaniteľných plnení v nich uvedených, nedošlo.

V prípade sú namočení aj dvaja muži
Košičan a muž z okresu Turčianske Teplice ako štatutárni zástupcovia dvoch ďalších firiem vystavili a poskytli faktúry pre spoločnosť obvinenej Trebišovčanky za viac ako 87-tisíc eur, píše Korzár. Obvineným ženám v tomto prípade hrozí 7 až 12 ročný pobyt za mrežami. Muži sú na tom o čosi “lepšie” hrozí im 4 až 10 rokov.

ZDROJ: Korzár
F
OTO: Ilustračné

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top