Home > Šport > TREBIŠOV ZDOLAL PRVÚ PREKÁŽKU V PLAY-OFF

TREBIŠOV ZDOLAL PRVÚ PREKÁŽKU V PLAY-OFF

Trebišov │ Po skončení základnej časti II. ligy bolo na programe play-off, kde v prvom kole na seba narazil náš HK 2016 Trebišov a Rebeli z Gelnice. Séria sa hrala na dva víťazné zápasy.

Začiatok ako zo zlého sna

Prvý zápas série odohrali Trebišovčania na ľade súpera v Gelnici. Tam začali ako zo zlého sna. Od Gelničanov dostali 5 gólov, no streliť dokázali iba jeden. Poriadne ťažká situácia do odvety, pravda. Gelničania boli efektívnejší, zo štyridsiatich striel dokázali skórovať päťkrát.

Trebišovčania mierili do priestoru bránky len o dva pokusy menej, no jediný presný zásah zaznamenal v presilovej hre Radoslav Pačuta. Úloha pred domácim zápasom bola jasná. Zvíťaziť.

Trebišov prehru oplatil rovnakým spôsobom

V domácom zápase pred početnou kulisou Trebišovčania žiadny podobný vývoj nedopustili a do súpera sa pustili schuti už od začiatku. Prvú tretinu vyhrali po góloch Mojdisa, Bojkuna a Schnellyho jednoznačne 3:0.

Kontrolovali priebeh zápasu, čoho výsledkom bol gól na 4:0 z hokejky Petrička. Hostia síce ešte stiahli náskok na tri góly, no svoju dominanciu v odvetnom zápase sme potvrdili gólom na 5:1, ktorým Tibor Czuľba uzavrel zápas.

Rozhodol tretí zápas

Vybičovaná atmosféra, zápas v ktorom išlo o veľa. Zápas, ktorý rozhodol o postupujúcom do ďalšieho kola play-off. Začali sme lepšie a po prvej tretine sme sa gólom Matúša Petrička ujali vedenia. Ešte pokojnejší mohli byť diváci po druhom góle v sieti Gelnice, ktorý dal Jozef Schnelly.

Následne však Gelnica znížila na rozdiel gólu a nehodlala sa vzdať. Najhoršie pre nás bolo, že dokázala vyrovnať na 2:2 a mohlo sa začať odznova. Už o necelú minútku sme však vďaka druhému gólu Schnellyho opäť vyhrávali.

Dráma pokračovala

Gelnica neskladala zbrane. Vyrovnala na 3:3. Necelé tri minúty pred koncom! Dráma, ako vyšitá! Trebišovčanom však hlavy dole nepadli, práve naopak.  Tesne pred koncom dokázal Mojdis streliť gól a my sme vyhrávali 4:3! Ostávala posledná úloha, ubrániť.

Podarilo sa! Chalani vyhrali a my postupujeme do ďalšieho kola play-off, kde na nás čaká HC Bratislava.