Ste tu
Home > Šport > BLÍŽI SA 13. ROČNÍK CYKLOTÚRY TREBIŠOV – HEJCE A SPÄŤ

BLÍŽI SA 13. ROČNÍK CYKLOTÚRY TREBIŠOV – HEJCE A SPÄŤ

Zdieľaj tento článok

Cykloturisti z Trebišova organizujú pre širokú cyklistickú verejnosť 13. ročník jarnej cyklotúry úcty Trebišov – Hejce a späť. Cyklotúra bude spojená s položením vencov k pomníku 42 vojakov, ktorí zahynuli pri leteckej katastrofe počas návratu z mierovej misie v Kosove.


Cyklotúra Trebišov – Hejce a späť je zároveň venovaná aj spomienke na zosnulých vojakov pri príležitosti ukončenia druhej svetovej vojny. Na doterajších ročníkoch cyklotúry sa zúčastnilo už 807 cyklistov.


cyklotúra 10

Štart sa uskutoční 5. mája (sobota) o 7:30 hod. (prezentácia od 7:00 hod.) pred budovou bývalého hotela Tokaj, na Námestí Štefana Boleslava Romana. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia prekladá na 8. máj (pondelok), prípadne na 14. máj (nedeľa). Trasa sedemhodinovej túry so šiestimi zastávkami má dĺžku 140 km. Podmienkou účasti je vek nad 15 rokov, uzatvorené zahraničné zdravotné poistenie na príslušný deň, prilba, spoľahlivý bicykel a najazdených aspoň 300 km.

Touto náročnou cyklotúrou, ktorá je apolitická, si cyklisti preveria svoju výkonnosť a prispejú tým k zlepšeniu svojho zdravotného stavu. Každý účastník jazdí na vlastnú zodpovednosť, ohľaduplne a bezpečne so zapnutou cyklistickou prilbou a bez častého používania mobilného telefónu.

Prečítaj si: Boli sme na cyklotúre úcty a zvládli sme to!

Viac informácií ohľadne pripravovaného športového podujatia je možné získať na tel. čísle 0905 139 910 (p. Biro) alebo na tel. čísle 0903 126 568 (p. Romančák).

Na prezentáciu je potrebné doniesť vyplnené a podpísané tlačivo „Potvrdenie o účasti“, ktoré je možné stiahnuť z portálu www.cyklotv.sk

Zmenu termínu a iné oznamy sú zverejnené aj na webovej stránke www.cyklotv.sk


Zdroj: trebisov.sk

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top