Ste tu
Home > Spravodajstvo > Traja hráči Dynamo Moskva majú koronavírus, zápas proti Krasnodaru odohrajú až v polke júla

Traja hráči Dynamo Moskva majú koronavírus, zápas proti Krasnodaru odohrajú až v polke júla

21.6.2020 (Webnoviny.sk) – Traja hráči ruského futbalového tímu Dynamo Moskva neprešli testom na koronavírus. Trio nakazených tvoria útočník Clinton N´Jie a stredopoliari Charles Kaboré a Sebastian Szymanski. Celé mužstvo smeruje do karantény.


Viac o téme: Koronavírus

Znamená to, že nedeľňajší súboj Dynama na trávniku FK Krasnodar sa neuskutoční. Náhradný dátum po súhlase zástupcov Krasnodaru stanovili na 19. júla.


Zápasy poznačil koronavírus

Ide už o druhý zápas, ktorý po reštarte futbalu v Rusku výrazne poznačila nákaza koronavírusom. Piatkový súboj Soči – Rostov však odohrali, hoci viacerí hráči hostí nemohli nastúpiť pre pozitívny nález.

Domáci nesúhlasili s odkladom, a tak v drese Rostova nastúpili aj 16-roční dorastenci. Tí dostali “nakladačku” 1:10.

Brankár FK Rostov, 17-ročný Denis Popov, inkasoval až desaťkrát, ale napriek tomu utvoril rekord súťaže v počte zneškodnených streleckých pokusov smerujúcich na bránku. Bolo ich dovedna pätnásť vrátane pokutového kopu.

Zostrený boj o pozície v tabuľke

Rozdielne postoje tímov v súvislosti s odložením zápasov pre koronavírus signalizujú zostrenie boja o pozície v pohárovej Európe.

Krasnodar je momentálne v tabuľke tretí a Rostov štvrtý s trojbodovým odstupom. Na čele má Zenit Petrohrad náskok 12 bodov pred Lokomotivom Moskva a o titule je prakticky rozhodnuté.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rusku, Pandémia, zrušenie zápasov
Zdroj: Webnoviny.sk – Traja hráči Dynamo Moskva majú koronavírus, zápas proti Krasnodaru odohrajú až v polke júla © SITA Všetky práva vyhradené.


Top