Ste tu
Home > Kultúra > TOKAJSKÉ VINOBRANIE V ČERHOVE UŽ POČAS BUDÚCEHO VÍKENDU

TOKAJSKÉ VINOBRANIE V ČERHOVE UŽ POČAS BUDÚCEHO VÍKENDU

Čerhov │Obľúbené a vyhľadávané podujatie Tokajské vinobranie v obci Čerhov privíta nedočkavých návštevníkov už tento piatok a sobotu. Poďme sa spoločne pozrieť na program, ktorý nás čaká.

Piatok sa pobeží vinicami

Dvojdňový program osláv vinobrania odštartuje v piatok, 29. septembra športovou vložkou. Už po niekoľkýkrát sa pobeží tokajskými vinicami. Súbežne s touto aktivitou sa predstaví aj pečeňe chľeba. Tieto podujatia sa budú odohrávať  v areáli Domu tradícii v obci Čerhov.

Vystúpenia i sprievodný program

Tak ako každý rok, ani tento nie je výnimkou v prínose kvalitnej hudby a bohatého sprievodného programu. Košický samosprávny kraj v spolupráci s Múzeom a Kultúrnym centrom južného Zemplína pripravil hudobnú pasáž plnú vystúpení lokálne, ale aj celoslovensky vystupujúcich účinkujúcich.

Po príchode historického vlaku do Čerhova, ktorý odchádza z Košíc, príde na rad vystúpenie kapely Univerzal. Po nich nasleduje pasáž Zemplinska maňira. Tá zahŕňa vystúpenia folklórnych zoskupení Omladzina, Strapec a Vidumaňec.

To však ani zďaleka nie je všetko. Pasáž Vitajce u nas na vinobraňu prinesie výstupy domácich Čerhovčanov a hostí z Košíc a Michaloviec. Michalovce bude v Čerhove reprezentovať obľúbené folklórne teleso Zemplín.

Po tomto pomyselnom zlatom klinci folklórneho programu si na svoje príde aj mladšia generácia. Vystúpenie Márie Čírovej v podmienkach Tokajského vinobrania budú zaručene úspešné.

V závere sobotňajšieho programu je pre hostí pripravený ohňostroj. Dúfajme, že bude dobré počasie.

Pozri si reportáž z Tokajského vinobrania v Čerhove, ktoré sa konalo pred štyroma rokmi.

Jarmok remesiel a ochutnávka jedál

Sprievodnými akciami bude jarmok tradičných remesiel, ochutnávka zemplínskych dobrôt, ochutnávka vín v obecnej pivnici, zoskok parašutistov, ukážky drevorezbárov a bohatý program pre deti. Kto príde, neoľutuje.

Tokajské vinobranie
Tokajské vinobranie

Zdroj: youtube.com

Top