Ste tu
Home > Spravodajstvo > TOHTOROČNÁ MATURITA UŽ V UTOROK

TOHTOROČNÁ MATURITA UŽ V UTOROK

Zdieľaj tento článok

Už tento utorok, 15. marca 2016 sa vyše 40 000 slovenských stredoškolákov postaví pred skúšku dospelosti. V tohtoročnej edícii maturity sa však odohralo niekoľko zmien.


Nastanú zmeny

V utorok čaká slovenských stredoškolákov písomná skúška a sloh zo slovenčiny, v stredu príde na scénu písomná skúška z povinného jazyka a vo štvrtok si na svoje prídu všetci milovníci matematiky. V piatok sa bude písať test z maďarského a ukrajinského jazyka a literatúry.


V porovnaní s minulými rokmi bude tohtoročným maturantom k dispozícii viac času na vypracovanie písomných testov z materinských jazykov z 90 na 100 minút. Matematika sa bude písať  o 30 minút dlhšie, až 150 minút. Výsledky blížiacej sa maturity budú oficiálne k dispozícii už 4. mája 2016. Opravné termíny sú vypísané až na 6. až 9. septembra.

Boja sa maturity trebišovskí študenti?

Keďže ja sám som študent, rozhodol som sa zaloviť v trebišovských študentských vodách a položil som vybraným respondentom jednoduchú otázku. Bojíš sa maturity? Odpovede boli vskutku rôznorodé.

Michaela pre náš web povedala: “Maturity zo slovenčiny sa príliš neobávam, horšie je to však s cudzím jazykom, ktorý mi až tak dobre nejde a myslím, že výsledok z tejto maturity príliš rodičov nepoteší.” No pridal sa aj Ľuboš, ktorý sa na blížiacu sa maturitu celkom teší. “Ja už chcem, aby to celé bolo za mnou. Začína mi prekážať ten cirkus na škole okolo toho. Už asi týždeň si hovorím, že nejak bolo a nejak bude, uvidíme aká bude realita. Bolo zaujímavé sledovať rozdielne názory najmä medzi dievčatami a chlapcami. Zatiaľ čo dievčatá nepopreli miernu dávku napätia a stres, chlapci sa postavili k maturite skôr ľahostajne a flegmaticky. Všetko zaklincoval Marek, ktorý povedal: “Vždy si hovorím, že zmaturujem, veď zmaturovali aj väčší blbci ako ja.”

Ako si na svoju maturitu spomínaš ty? Povedz nám to v komentároch na FB!

Zdieľaj tento článok

Top