Ste tu
Home > Správy > Tisíce študentov sa vybrali namiesto vyučovania do ulíc na demonštrácie, britská vláda to kritizuje

Tisíce študentov sa vybrali namiesto vyučovania do ulíc na demonštrácie, britská vláda to kritizuje

Zdieľaj tento článok

LONDÝN 15. februára (WebNoviny.sk) – Tisíce britských študentov vo viacerých mestách po celej krajine sa v piatok namiesto vyučovania vybrali na demonštrácie za boj proti klimatickým zmenám.


Proti nečinnosti svojich vlád v boji proti globálnemu otepľovaniu protestovali v piatok stovky študentov aj pred budovou švajčiarskeho parlamentu v Berne či pred budovou Bundestagu v Berlíne.


Študenti vo Veľkej Británii, Švajčiarsku aj Nemecku sa inšpirovali svojimi rovesníkmi v Belgicku, ktorí začali chodiť namiesto do školy na demonštrácie už pred vyše dvoma mesiacmi a robia tak pravidelne každý štvrtok. Minulý týždeň sa k nim prvý raz pridali aj tisíce študentov v Holandsku.

Proti aktivite britských študentov sa v piatok ohradil úrad britskej premiérky Theresy Mayovej, ktorý vyhlásil, že je síce chvályhodné zaujímať sa o veci verejné, no nie je správne to robiť na úkor svojich povinností a zanedbávať tak školské vyučovanie.

Viac k témam: klimatické zmeny, protest, študenti
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisíce študentov sa vybrali namiesto vyučovania do ulíc na demonštrácie, britská vláda to kritizuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top