Ste tu
Home > Šport > Hokej > Tím Bratislava Capitals posilní bieloruský útočník s veľkými skúsenosťami Sergej Kosticyn

Tím Bratislava Capitals posilní bieloruský útočník s veľkými skúsenosťami Sergej Kosticyn

20.1.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský účastníka nadnárodnej Ice Hockey League tím iClinic Bratislava Capitals získal do svojho kádra skúseného bieloruského útočníka Sergeja Kosticyna.


Ako informuje bratislavský klub na svojom facebooku, debutovať v bratislavskom družstve by mohol v budúcotýždňovom súboji na ľade rakúskeho Villachu.


Stovky kvalitných zápasov

Tridsaťtriročný Sergej Kosticyn v minulosti odohral v zámorskej NHL spolu 353 duelov základnej časti s bilanciou 67 gólov a 109 asistencií, v play-off pridal 40 štartov a 15 bodov (4+11).

V NHL hral za Montreal Canadiens a Nashville Predators. Skúsenosti zbieral aj v KHL v Diname Minsk, Avangarde Omsk či tíme Ak Bars Kazaň.

Nehral dlhšiu dobu

“Do tímu prichádza hráč s veľkými skúsenosťami z NHL a KHL, práve tie rozhodujú v zlomových momentoch zápasu. Sergej Kosticyn patrí k najlepším bieloruským hráčom v histórii. Vieme, že mal problémy s chrbtom, absolvoval operáciu a nehral dlhšiu dobu. Je to profesionál, hladný po kvalitnom hokeji. Verím že k nám príde pripravený a motivovaný pomôcť v boji o play-off,” informoval generálny riaditeľ bratislavského klubu Dušan Pašek.

Kosticyn sa už nachádza a Slovensku a čaká ho povinná karanténa.

Príchod skúseného Bielorusa si vyžiadal aj ďalšiu zmenu v bratislavskom kádri, ktorý opustil iný útočník Adam Lapšanský.

Viac k témam: Bet-at-Home Ice Hockey League
Zdroj: Webnoviny.sk – Tím Bratislava Capitals posilní bieloruský útočník s veľkými skúsenosťami Sergej Kosticyn © SITA Všetky práva vyhradené.


Top