Ste tu
Home > Zaujímavosti > Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda

19.7.2019 (Webnoviny.sk) – Z národného parku v indickom štáte Ásam ušla tigrica, ktorá sa rozhodla, že si oddýchne v posteli miestneho obyvateľa.

Šelma pravdepodobne ušla z národného parku Kaziranga, kde v uplynulých dňoch veľké povodne zabili 92 zvierat. Na mieste museli zasahovať ochrancovia prírody.

Tigricu prvýkrát zbadali vo štvrtok ráno pri diaľnici, asi 200 metrov od národného parku. Frekventovaná cesta ju pravdepodobne rozrušila, preto sa vydala hľadať útočisko do blízkeho domu.

Keď ju jeho majiteľ Motilal zbadal vchádzať dnu, spolu s rodinou ušiel. Zviera bolo veľmi vyčerpané a celý deň prespalo.

Na miesto dorazili ochrancovia prírody, ktorí jej pripravili bezpečnú únikovú cestu. Podvečer zablokovali na hodinu premávku, odpálili ohňostroj, aby ju prebudili a tigrica si nenechala túto príležitosť ujsť. Oddýchnutá prešla cez diaľnicu a zamierila smerom k lesu.

Viac k témam: tiger
Zdroj: Webnoviny.sk – Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda © SITA Všetky práva vyhradené.

Top