Ste tu
Home > Hudba > The Rolling Stones museli odložiť americké turné, spevák Mick Jagger je chorý

The Rolling Stones museli odložiť americké turné, spevák Mick Jagger je chorý

NEW YORK 31. marca (WebNoviny.sk) – Britská skupina The Rolling Stones odložila svoje turné po Severnej Amerike pre ochorenie speváka Micka Jaggera.

Lekári Jaggerovi povedali, že „tentoraz na turné nemôže ísť“, oznámila v sobotu skupina. Ako dodala, Jagger sa potrebuje úplne uzdraviť, „aby sa mohol vrátiť na pódium čo najskôr“. Žiadne ďalšie detaily o stave 75-ročného speváka však neposkytla.

Turné s názvom No Filter sa malo začať 20. apríla v Miami a skončiť v júni v Kanade. Jagger sa fanúšikom ospravedlnil na Twitteri. „Naozaj ma štve, že vás musím takto sklamať,“ napísal a dodal, že je z odkladu turné „zničený“.

The Rolling Stones*

*vznikli v roku 1962. V súčasnosti vo formácii pôsobia Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts a Ronnie Wood. Niekoľkonásobní držitelia Grammy majú na konte hity ako (I Can’t Get No) Satisfaction, Wild Horses, Brown Sugar, Paint It Black, Jumpin‘ Jack Flash, Street Fighting Man, Honky Tonk Women, You Can’t Always Get What You Want, Gimme Shelter, Angie či Start Me Up.

Podľa odhadov predali viac ako 250 miliónov kópií nahrávok. Desať ich štúdioviek je v rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias podľa magazínu Rolling Stone a v roku 2004 kapelu tento magazín zaradil na štvrtú priečku rebríčka 100 najlepších interpretov všetkých čias.

V roku 1989 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. V decembri 2016 vydali zatiaľ posledný album Blue & Lonesome, ktorý dobyl UK Chart.

Viac k témam: The Rolling Stones, turné
Zdroj: Webnoviny.sk – The Rolling Stones museli odložiť americké turné, spevák Mick Jagger je chorý © SITA Všetky práva vyhradené.

Top