Ste tu
Home > Šport > TENISOVÝ TURNAJ DORASTENCOV V TREBIŠOVE

TENISOVÝ TURNAJ DORASTENCOV V TREBIŠOVE

Zdieľaj tento článok

V dňoch 18. – 20. júna 2016 zorganizoval TK Junior Trebišov celoslovenský tenisový turnaj dorastencov kategórie D. Zúčastnili sa na ňom hráči z Prešova, Košíc, Humenného, ale zastúpenie mali aj domáci Trebišovčania. Po viacerých odhláseniach sa napokon počet štartujúcich zastavil na čísle 12.


prez

Trebišovčania na turnaji


Na turnaji sa zúčastnilo päť hráčov z TK Slavoj Deva Trebišov. V prvom kole sa vďaka postaveniu v celoslovenskom rebríčku nepredstavila trojica Dávid Mihálik, Daniel Minárik, Jakub Polák a automaticky postúpili do 2.kola. Prvé kolo si zahral Dávid Kičinko, ktorý nestačil na Humenčana Samuela Vargu a podľahol mu v dvoch setoch 3:6 1:6. S turnajom sa po prvom zápase rozlúčil aj Matúš Šoltés, ktorý prehral s Prešovčanom Martinom Toporcerom hladko 1:6 1:6.

image

Štvrťfinálové stretnutia

Vo štvrťfinále sme z pohľadu Trebišovčanov mali trojnásobné zastúpenie. Ako prvý sa do semifinále dostal Daniel Minárik, ktorý deklasoval Martina Toporcera 6:0 6:0. Rovnakým výsledkom sa skončilo aj druhé štvrťfinále medzi Dávidom Mihálikom a Samuelom Vargom, z víťazstva sa tešil domáci tenista. Tretie štvrťfinále to bol súboj nasadenej trojky turnaja T.Michalčina z Prešova a nenasadeného Tomáša Kepiča z Košíc. Do semifinále sa zaslúžene dostal Košičan, ktorý prevalcoval svojho nasadeného súpera a na cestu domov mu pribalil aj kanára. Posledným semifinalistom sa stal Jakub Polák, ktorý zdolal Prešovčana Tomáša Sukovského 6:3 6:2.

divaci

V semifinále traja Trebišovčania

Semifinálové stretnutia sa odohrali v nedeľu 19.júna za krásneho slnečného počasia. V prvom semifinále sa proti sebe postavili dvaja kamaráti, a to Tomáš Kepič a Jakub Polák. Po trojsetovej bitke v kvalitnom zápase sa napokon prvým finalistom turnaja stal Košičan Tomáš Kepič. Druhé semifinále bolo čisto trebišovské a predstavili sa v ňom Dávid Mihálik a Daniel Minárik. Bol z toho najdlhší zápas turnaja a po tuhom boji, po 3 hodinách a 14 minútach do finále postúpil Dávid Mihálik.

Tomáš Kepič – Jakub Polák 2:6 6:2 6:2

Dávid Mihálik – Daniel Minárik 7:6 6:7 6:3

turnaj beres

Finále

Finálový zápas – to bol súboj v urputnej horúčave medzi nenasadeným Tomášom Kepičom a nasadenou jednotkou Dávidom Mihálikom. Víťazom turnaja sa za necelú hodinku stal úplne zaslúžene ešte len 15-ročný Tomáš Kepič po výsledku 6:1 6:4. Touto cestou by som mu chcel pogratulovať k titulu a popriať ešte veľa tenisových úspechov.

finale

Vyjadrenie víťaza turnaja Tomáša Kepiča : ,, Turnaja som sa spočiatku nemal zúčastniť, ale po dohovore s mojím kamarátom som sa rozhodol, že sa prihlásim. A urobil som dobre. Turnaj bol perfektne zorganizovaný, kurtom a prostrediu nebolo čo vytknúť. Bol som nadšený aj pekným novovybudovaným areálom pri mestskom parku. Čo sa týka zápasov, tie neboli ľahké. I keď je to turnaj triedy D, stále má svoju kvalitu a aj výborných hráčov. Výnimkou nebol ani tento, a preto som rád že som to zvládol a vybojoval som si ďalšiu cennú zlatú medailu. Nabudúci rok sa tu určite veľmi rád vrátim.´´

Víťaz Trebišov Open 2016
Víťaz Trebišov Open 2016
Zdieľaj tento článok

Top