Home > Šport > Ostatné športy > Tatran Prešov zdolal v odvete Spartak dvojciferne a suverénne postúpil do štvrťfinále SEHA ligy

8.2.2020 (Webnoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov nebudú chýbať vo štvrťfinále 9. ročníka nadnárodnej “SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League”.

Na úvod vyraďovacej časti dosiahli dve jednoznačné víťazstvá, keď po minulotýždňovom triumfe na palubovke Spartaka Moskva 31:23 vyhrali nad ruským súperom aj v Tatran handball aréne – tentoraz o desať gólov 32:22 (16:11).

Najlepším hráčom bol Rábek

Lepšie začal Spartak, ktorý sa v 5. min ujal vedenia 3:1, domáci však trojgólovou šnúrou otočili na 4:3 a v 16. min mali po Vučkovej strele trojgólový náskok 8:5.

V 20. min svietil na ukazovateli skóre priaznivý stav 11:6, ale o päť minút neskôr bolo už len 12:10. Prešovčania však súperovi nedovolili vyrovnať. Naopak, odskočili na 16:10 a na prestávku išli za stavu 16:11.

Spartak skorigoval na 13:16, ale domáci kontrolovali vývoj – v 43. min vyhrávali už dvojciferným rozdielom (25:15). Potom ešte zvýšili svoje vedenie na 13 gólov a až v záverečnej šesťminútovke dovolili Moskovčanom skorigovať prehru.

Najlepším strelcom Tatrana bol opäť Oliver Rábek, autor 9 presných zásahov. Premiéru v prešovskom drese absolvoval Brazílčan Pedro Pacheco, ktorý skóroval štyrikrát a nepremenil jeden pokutový hod.

Siedme víťazstvo v ročníku

Zverenci trénera Slavka Golužu mali po desiatich vystúpeniach v základnej časti vyrovnanú bilanciu 5 výhier – 5 prehier a v tabuľke “áčka” obsadili 3. miesto so ziskom 15 bodov. Teraz si pripísali na konto siedme víťazstvo v ročníku.

V marcovom štvrťfinále nastúpia proti chorvátskemu PPD Záhreb.

Výsledok – SEHA Gazprom League 2019/2020 – 1. kolo play-off – odveta

sobota 8.2. 2020

Tatran Prešov (SR) – Spartak Moskva (Rus.) 32:22 (16:11) – prvý zápas 31:23, do štvrťfinále postúpil Tatran
Najviac gólov: Rábek 9/2 – Vojňuš 5/3

Viac k témam: SEHA Gazprom League
Zdroj: Webnoviny.sk – Tatran Prešov zdolal v odvete Spartak dvojciferne a suverénne postúpil do štvrťfinále SEHA ligy © SITA Všetky práva vyhradené.