Ste tu
Home > Ostatné športy > Tatran Prešov nezvládol záver zápasu a účinkovanie v SEHA League začal tesnou prehrou

Tatran Prešov nezvládol záver zápasu a účinkovanie v SEHA League začal tesnou prehrou

5.9.2019 (Webnoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov neúspešne začali svoje účinkovanie v rámci 9. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“. V domácej ouvertúre sezóny podľahli Tatran handball ukrajinskému nováčikovi súťaže HC Motor Záporožie v rámci 1. kola A-skupiny tesne 24:25 (11:12).

Vo vyrovnanom stretnutí sa družstvá striedali vo vedení, ale ani jednému sa nepodarilo získať výraznejší náskok. Častejšie vyhrával Tatran, ktorý viackrát odskočil na rozdiel troch gólov – naposledy v 52. min 24:21 po presnom zásahu kapitána Martina Straňovského. Záver však Prešovčania nezvládli a pomedzi prsty si nechali ujsť všetky body. Štyrikrát za sebou inkasovali, rozhodujúci gól v poslednej minúte z rúk Igora Soroku.

Zverenci trénera Slavka Golužu sa po úvodnom vystúpení usadili v tabuľke „áčka“ s nulou na konte na 4. mieste. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví v nedeľu 8. septembra, keď v 2. kole zavíta na pôdu chorvátskeho RK Nexe Našice (19.00 h).

SEHA Gazprom League 2019/2020

A-skupina (1. kolo)

Tatran Prešov (SR) – Motor Záporožie (Ukr.) 24:25 (11:12)
Najviac gólov: Afanou Gatine a L. Urban po 5 – Soroka 5/1, 1723 divákov

Viac k témam: SEHA Gazprom League
Zdroj: Webnoviny.sk – Tatran Prešov nezvládol záver zápasu a účinkovanie v SEHA League začal tesnou prehrou © SITA Všetky práva vyhradené.

Top