Ste tu
Home > Správy > Talianski školáci sa vrátia do škôl, ale cestovné obmedzenia vláda predĺžila

Talianski školáci sa vrátia do škôl, ale cestovné obmedzenia vláda predĺžila

5.1.2021 (Webnoviny.sk) – Talianska vláda v utorok predĺžila do 15. januára cestovné obmedzenia a ďalšie opatrenia, ktorými sa snaží zabrániť novému nárastu prípadov koronavírusu. Zároveň však odobrila návrat stredoškolákov do škôl už od budúceho týždňa, ale v obmedzenom počte.


Stredné školy v Taliansku prešli koncom októbra na diaľkové vyučovanie. Základné školy boli od začiatku akademického roka otvorené.


Viac o téme: Koronavírus

Taliansko sa usiluje dostať pod kontrolu najnovšiu vlnu vírusu lokálnymi obmedzeniami. Po dvoch mesiacoch reštrikcií sa prírastky infekcií ustálili, ale nemocnice sú stále pod tlakom a v dôsledku nákazy stále denne zomierajú stovky ľudí. Úrady sa obávajú, že by prírastky infekcií mohli znova po sviatkoch vzrásť.

Taliansko od začiatku pandémie zaznamenalo viac ako 75 600 potvrdených úmrtí v dôsledku nákazy koronavírusom. Podľa odborníkov však tento počet nezahŕňa mnoho úmrtí zo začiatku pandémie.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Talianski školáci sa vrátia do škôl, ale cestovné obmedzenia vláda predĺžila © SITA Všetky práva vyhradené.


Top