Ste tu
Home > Šport > Futbal > Švajčiarsku futbalistku Florijanu Ismailiovú našli mŕtvu, nezvestná bola od soboty

Švajčiarsku futbalistku Florijanu Ismailiovú našli mŕtvu, nezvestná bola od soboty

3.7.2019 (Webnoviny.sk) – V utorok vytiahli z Comského jazera v Taliansku telo švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej (24).

Nezvestná bola od soboty

Bola nezvestná od soboty po tom, ako sa nevynorila nad hladinu po skoku do vody z lode, ktorú si prenajala spoločne so svojím priateľom. Jej telo našli v hĺbke 204 metrov.

Kapitánka tímu Young Boys Bern v minulosti nastúpila za Švajčiarsko v 33 stretnutiach. „Všetci sme zdesení, šokovaní a bolí nás, čo sa stalo,“ uviedol vo vyhlásení Švajčiarsky futbalový zväz (SFV), ktorý zároveň vyjadril úprimnú sústrasť Ismailiovej rodine a priateľom.

Video so znakom srdca

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino, ktorý má švajčiarsko-taliansky pôvod, označil smrť tejto hráčky za „mimoriadne smutný moment pre celú futbalovú komunitu, zvlášť v čase vrcholiacich majstrovstiev sveta žien“.

„Chcel by som v mojom aj v mene FIFA vyjadriť úprimnú sústrasť rodine a priateľom Florijany, švajčiarskemu zväzu aj klubu Young Boys Bern,“ poznamenal Infantino.

Keď sa členovia Ismailiovej klubu v utorok definitívne dozvedeli o jej smrti, prostredníctvom twitteru publikovali video so znakom srdca, ktoré vytvorili chytením sa okolo pliec.

Viac k témam: FIFA, utopenie, Young Boys Bern
Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiarsku futbalistku Florijanu Ismailiovú našli mŕtvu, nezvestná bola od soboty © SITA Všetky práva vyhradené.

Top