Home > Šport > Ostatné športy > Švajčiar Yule vyhral slalom v Adelbodene, Adam Žampa nepostúpil do druhého kola (foto)

12.1.2020 (Webnoviny.sk) – Švajčiar Daniel Yule sa stal víťazom nedeľňajšieho slalomu v rámci pretekov Svetového pohára zjazdových lyžiarov na domácom snehu v Adelbodene.

Na zjazdovke Chuenisbärgli bol najrýchlejší už v úvodnom kole a náskok si postrážil aj v druhej jazde. Na strieborný stupienok vystúpil Nór Henrik Kristoffersen, tretie miesto obsadil Rakúšan Marco Schwarz.

Švajčiarski fanúšikovia po prvom kole jasali, keďže v elitnej pätici figurovali až štyria ich zástupcovia. Na stupne víťazov sa však v konečnom zúčtovaní prebojoval iba Yule, ktorý si napriek zaváhaniam udržal náskok 23 stotín sekundy pred Kristoffersenom. Ten si v druhom kole polepšil o šesť miest.

Najväčší posun zaznamenal šiesty Nemec Linus Strasser, po prvej jazde mu patrila až 24. priečka. Jediný slovenský zástupca v štartovom poli Adam Žampa nepostúpil do druhého kola. V úvodnej jazde sa zaradil na 42. miesto s mankom 2,41 s. Od prieniku medzi elitnú tridsiatku ho delilo 89 stotín sekundy.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

Adelboden (Švaj.)

Slalom mužov (1.+ 2. kolo): 1. Daniel Yule (Švaj.) 1:48,73 min, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,23 s, 3. Marco Schwarz (Rak.) +0,28, 4. Ramon Zenhäusern (Švaj.) +0,36, 5. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) +0,41, 6. Linus Strasser (Nem.) +0,50, … 42. Adam Žampa (SR) – nepostúpil do 2. kola

Viac k témam: Adelboden, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiar Yule vyhral slalom v Adelbodene, Adam Žampa nepostúpil do druhého kola (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.