Ste tu
Home > Správy > Svadba princeznej Eugenie bude v Kaplnke svätého Juraja, v ktorej sa sobášil aj princ Harry

Svadba princeznej Eugenie bude v Kaplnke svätého Juraja, v ktorej sa sobášil aj princ Harry

BRATISLAVA 11. októbra (WebNoviny.sk) – Britská princezná Eugenie a jej snúbenec Jack Brooksbank si v piatok povedia svoje „áno„. Svadba sa bude konať v Kaplnke svätého Juraja, kde sa v máji uskutočnil sobáš Harryho a Meghan, vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu.

1 200 hostí a 5-poschodová torta

Snúbenci pozvali na svoj veľký deň 1 200 zástupcov širokej verejnosti, zástupcov charít, ktoré podporujú, zástupcov windsorskej komunity a deti zo škôl, ktoré navštevovala princezná. Všetci zmienení pozvaní budú mať možnosť vidieť prichádzať hostí a samotný obrad im sprostredkuje živý prenos.

Dvojici príde zaspievať aj Andrea Bocelli. Päťposchodovú svadobnú tortu začala v stredu v Buckinghamskom paláci vyrábať Sophie Cabot, ktorá prezradila, že okrem iného použije 400 vajec, najmenej 53 balení nesoleného masla, 15 kilogramov organickej múky a 20 kilogramov cukru. S výrobou cukrových kvetov a lístia, ako napríklad brečtanu, žaluďov či javorových kvetov, začala už v júli.

Charitatívne organizácie

Dvojica, ktorá sa zoznámila pred niekoľkými rokmi počas lyžovačky, sa zasnúbila v januári v Nikarague. Eugenie si po svadbe ponechá svoj titul a bude mať možnosť rozhodnúť sa, či si vezme manželovo priezvisko.

Princezná Eugenie je mladšou dcérou princa Andrewa, druhého syna kráľovnej Alžbety II., a jeho bývalej manželky, vojvodkyne z Yorku Sarah Ferguson. Je deviatou v línii následníctva na britský kráľovský trón.

Princezná je patrónkou viacerých charitatívnych organizácií, ako napríklad Teenage Cancer Trust, European School of Osteopathy či Elephant Family.

Informácie pochádzajú z webstránky people.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: Andrea Bocelli, Jack Brooksbank, kráľovská rodina, princezná Eugenie, svadba
Zdroj: Webnoviny.sk – Svadba princeznej Eugenie bude v Kaplnke svätého Juraja, v ktorej sa sobášil aj princ Harry © SITA Všetky práva vyhradené.

Top