Ste tu
Home > Ekonomika > Sulíkovo ministerstvo nebude opravovať budovu na Mierovej ulici, financie z pôvodného projektu využije inak

Sulíkovo ministerstvo nebude opravovať budovu na Mierovej ulici, financie z pôvodného projektu využije inak

Zdieľaj tento článok

3.6.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR napokon nebude rekonštruovať administratívnu budovu na Mierovej ulici v Bratislave.


Finančné zdroje vo výške 9,57 mil. eur, ktoré mal rezort na tento projekt vyčlenené, presunie na iné aktivity. Zámer ministerstvu odsúhlasila aj vláda.


Časť ide na regionálny rozvoj

Z uvedenej sumy pôjde 7 miliónov eur na podporu regionálneho rozvoja. Financie budú použité na výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie na podporu rozvoja priemyselnej výroby a služieb.

„Hlavným cieľom výzvy je zvýšiť úroveň infraštruktúry, a tým dosiahnuť zvýšenie pripravenosti verejných priemyselných parkov na príchod investora,” uvádza rezort.

Zvyšok ide na výstavu a nájom

Ďalších 1,67 milióna eur poputuje na dofinancovanie oficiálnej účasti Slovenska na Svetovej výstave EXPO Dubaj 2020.

Využijú sa najmä na externú eventovú agentúru, nájom slovenského pavilónu, nájom exponátov, odborné konferencie, ubytovanie pre zamestnancov zabezpečujúcich účasť našej krajiny na výstave, stavebné práce v interiéri, nákup techniky, mobiliáru a zariadenia interiéru.

Tretia čiastka v sume 420-tisíc eur pôjde na úhradu výdavkov na nájom na ulici Mlynské nivy a Trnavská cesta v Bratislave a zvyšných 480-tisíc eur na nákup informačno-komunikačných technológií pre rezort hospodárstva.

Viac k témam: EXPO Dubaj, oprava, priemyselný park, projekt, regionálny rozvoj, rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulíkovo ministerstvo nebude opravovať budovu na Mierovej ulici, financie z pôvodného projektu využije inak © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top