Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Súdna rada nominovala už štvrtého kandidáta na post sudcu v Luxemburgu, je ním Michal Kučera

Súdna rada nominovala už štvrtého kandidáta na post sudcu v Luxemburgu, je ním Michal Kučera

BRATISLAVA 26. novembra (WebNoviny.sk) – Súdna rada SR nominovala na post dodatočného sudcu Všeobecného súdu Európskej únie v Luxemburgu Michala Kučeru. Ten získal desať hlasov a porazil Jána Mazáka, ktorý získal podporu piatich členov Súdnej rady SR.

Kučerovu nomináciu musí ešte odobriť vláda SR. Pokiaľ získa jej dôveru, bude v poradí už štvrtým kandidátom na tento post. Pred Kučerom neuspela súčasná verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová, tiež Radoslav Procházka a Ivan Rumana. Kučeru navrhla Slovenská advokátska komora a tiež Notárska komora SR.

Mária Patakyová neupela pre slabú znalosť francúzskeho jazyka, Radoslavovi Procházkovi vyčítal poradný výbor nedostatočnú morálnu integritu. Rumana neuspel pre nedostatočné znalosti prejednávanej agendy Európskej únie.

Nie je nateraz známe, či Slovensko na štvrtý pokus obsadí tento post a či Kučeru odporučí aj poradný výbor. Svojho zástupcu sme pritom mali mať v Luxemburgu už v priebehu roka 2016.

Viac k témam: Luxemburg, Michal Kučera, sudca, Súdna rada SR, Všeobecný súd Európskej únie
Zdroj: Webnoviny.sk – Súdna rada nominovala už štvrtého kandidáta na post sudcu v Luxemburgu, je ním Michal Kučera © SITA Všetky práva vyhradené.

Top