Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Štyria obvinení v kauze žilinských sudcov idú do väzby, sťažnosť podal aj prokurátor

Štyria obvinení v kauze žilinských sudcov idú do väzby, sťažnosť podal aj prokurátor

17.9.2020 (Webnoviny.sk) – Štyri osoby obvinené zo zločinu prijímania úplatku v súvislosti s kauzou žilinských sudcov, ktorí boli zatknutí v rámci policajnej akcie Plevel, idú do väzby. Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici.


Viaceré dôvody

Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková s tým, že dôvodom väzby u všetkých obvinených je obava z možného ovplyvňovania svedkov. U jedného z obvinených je dôvodom väzby aj obava z možného pokračovania v trestnej činnosti.


Rozhodnutie podľa hovorkyne nie je právoplatné, obvinení podali proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR. Sťažnosť podal aj prokurátor, keďže sudca pri jednom obvinenom neakceptoval preventívnu väzbu.

V rámci prípadu je obvinených viac ako desať osôb

Plénum Ústavného súdu SR v utorok 15. septembra rozhodlo o tom, že súhlasí s návrhom na väzbu sudcu okresného súdu Žilina Daniela B. s dočasne pozastaveným výkonom.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v pondelok v rámci akcie Plevel päť osôb. Podľa medializovaných informácií išlo o predsedníčku Krajského súdu v Žiline Evu K., žilinských sudcov Pavla P., Daniela B. a advokáta Ľuboša M.

Vyšetrovateľ ich mal obviniť z prijímania úplatku. Šéfku krajského súdu v Žiline Evu K. prepustili bez obvinenia v utorok. V rámci prípadu je obvinených viac ako desať osôb.

Viac k témam: akcia Plevel, úplatok
Zdroj: Webnoviny.sk – Štyria obvinení v kauze žilinských sudcov idú do väzby, sťažnosť podal aj prokurátor © SITA Všetky práva vyhradené.


Top