Home > Spravodajstvo > Štvorgólový Lewandowski je hráčom týždňa v Lige majstrov, vytvoril aj rýchlostný rekord

29.11.2019 (Webnoviny.sk) – Poľský futbalový útočník Robert Lewandowski sa stal najlepším hráčom týždňa v aktuálnej edícii Ligy majstrov. Kanonier Bayernu Mníchov v utorňajšom dueli na belehradskej Marakane proti miestnej Crvenej zvezde pomohol hosťom k vysokému triumfu 6:0 až štyrmi gólmi. Nasúkal ich v druhom polčase za 14 minút a 31 sekúnd, čo je rýchlostný rekord LM. Dovtedajšie maximum v podobe 21 minút patrilo Cristianovi Ronaldovi.

Lewandowski sa stal po Lionelovi Messim iba druhým hráčom v prestížnej milionárskej súťaži, ktorý strelil druhýkrát štyri góly v jednom zápase. Práve spomenutého kapitána španielskeho FC Barcelona Lewandowski tromfol v tohtotýždňovom hodnotení Európskej futbalovej únie (UEFA) aj fanúšikov po celom svete.

Medzi nominovaným kvartetom bol aj belgický útočník Romelu Lukaku z Interu Miláno, ktorý gólom prispel k víťazstvu Interu Miláno v Prahe nad Slaviou (3:1), a tiež brankár Keylor Navas. Kostaričan sa výborným výkonom pričinil o to, že Paríž St. Germain napokon neodišiel z trávnika Realu Madrid s remízou (2:2).

V predchádzajúcich štyroch kolách skupinovej časti LM si poctu Hráč týždňa vyslúžili Erling Haaland z RB Salzburg, krídelník Bayernu Mníchov Serge Gnabry, Raheem Sterling z Manchestru City a Rodrygo z Realu Madrid.

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Štvorgólový Lewandowski je hráčom týždňa v Lige majstrov, vytvoril aj rýchlostný rekord © SITA Všetky práva vyhradené.