Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Študenti pripravujúci sa na prácu v Jaguar Land Roveri môžu pri výučbe používať moderné roboty

Študenti pripravujúci sa na prácu v Jaguar Land Roveri môžu pri výučbe používať moderné roboty

NITRA 17. decembra (WebNoviny.sk) – Špecializované školiace pracovisko vybavené modernými robotmi otvorili v Súkromnej strednej odbornej škole polytechnickej DSA na Novozámockej ulici v Nitre.

Školu si vybrala pre spoluprácu a prípravu budúcich zamestnancov automobilka Jaguar Land Rover. Pracovisko bude slúžiť predovšetkým pre praktickú časť výučby študentov v systéme duálneho vzdelávania. Pripravovať sa tu budú na prácu v Jaguari, uplatnenie však môžu nájsť aj v ďalších firmách.

Uplatnenie študentov

Ako povedal technologický manažér spoločnosti Jaguar Land Rover Tony Bainbridge, novovytvorené vzdelávacie centrum je najmodernejšie v celom regióne a technológie a prístroje v ňom sú rovnaké, aké používajú v nitrianskom závode.

Absolventi školy tak po ukončení štúdia nájdu uplatnenie vo všetkých jeho prevádzkach, od karosárne až po montáž, zabezpečenie kvality a údržbu.

Bainbridge tiež skonštatoval, že Slovensko v súčasnosti potrebuje nový prístup k technickému vzdelávaniu, digitálne zručnosti sú dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.

Mechanik mechatronik

Ako informoval za školu Slavomír Maličkay, v súčasnosti tu študuje 427 žiakov. Od začiatku tohto školského roka sa študenti pripravujú v rámci spolupráce so závodom Jaguar Land Rover v maturitnom študijnom odbore mechanik mechatronik.

Na novom pracovisku vybudovali mechatronickú linku, ktorú využijú v rámci predmetov automatizácia a mechatronika. Učiť sa budú programovať proces pohybu súčiastok na dopravníkovom páse a ovládať riadiaci panel.

Viac k témam: Jaguar Land Rover v Nitre, Súkromná stredná škola polytechnická DSA v Nitre
Zdroj: Webnoviny.sk – Študenti pripravujúci sa na prácu v Jaguar Land Roveri môžu pri výučbe používať moderné roboty © SITA Všetky práva vyhradené.

Top