Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Stranu Hlas-SD zaskočil krok vlády, pri vyhostení ruských diplomatov mala postupovať koordinovane s EÚ

Stranu Hlas-SD zaskočil krok vlády, pri vyhostení ruských diplomatov mala postupovať koordinovane s EÚ

Zdieľaj tento článok

22.4.2021 (Webnoviny.sk) – Rozhodnutiu slovenskej vlády o vyhostení troch ruských diplomatov mala predchádzať dôsledná diskusia v kontrolných orgánoch Národnej rady SR a následne koordinovaný postup na úrovni Európskej únie.


Vo svojom stanovisku to uvádza opozičná strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) s tým, že napriek vyjadreniu solidarity s ČR je z rozhodnutia vlády zaskočená.


„Mrzí nás, že tak vážny akt sa uskutočnil bez informácií parlamentu a slovenská verejnosť nebola informovaná o príčinách tohto závažného zahraničnopolitického rozhodnutia,” konštatuje strana Hlas vo svojom stanovisku.

Slovensko vyhostí troch členov diplomatického personálu veľvyslanectva Ruskej federácie. Uviedol to vo štvrtok predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). SR by podľa premiéra mali opustiť do siedmich dní.

Viac k témam: vyhostenie diplomata
Zdroj: Webnoviny.sk – Stranu Hlas-SD zaskočil krok vlády, pri vyhostení ruských diplomatov mala postupovať koordinovane s EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top