Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Stíhaný prešovský krajský poslanec sa chce dohodnúť so súdom, čelí obvineniu z nepriamej korupcie

Stíhaný prešovský krajský poslanec sa chce dohodnúť so súdom, čelí obvineniu z nepriamej korupcie

Zdieľaj tento článok

22.6.2021 (Webnoviny.sk) – Poslanec zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja Jozef K. obvinený z nepriamej korupcie má záujem o dohodu o vine a treste. Ako vyplýva z rozpisu súdnych pojednávaní, Špecializovaný trestný súd za účelom schvaľovania dohody medzi obvineným a prokurátorom vytýčil na 8. júla verejné zasadnutie na pracovisku v Banskej Bystrici.


Prešovského krajského poslanca, ktorý v minulosti pôsobil aj ako riaditeľ Slovenskej autobusovej dopravy (SAD) Prešov, obvinili orgány činné v trestnom konaní z nepriamej korupcie v súvislosti s údajným úplatkom vo výške 100-tisíc eur.


Ten mal podľa medializovaných informácií súvisieť so zámerom sprivatizovať menšinový podiel v prešovskej SAD. Po vznesení obvinenia sa Jozef K. vzdal funkcie v spoločnosti.

Najvyšší súd ešte koncom apríla zamietol sťažnosť obvineného voči vzatiu do väzby.

Viac k témam: dohoda o vine a treste, korupcia, obvinenie, poslanec, SAD Prešov, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Stíhaný prešovský krajský poslanec sa chce dohodnúť so súdom, čelí obvineniu z nepriamej korupcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top