Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Štátne železnice nevedia o projekte nového železničného prepojenia cez Slovensko do Viedne

Štátne železnice nevedia o projekte nového železničného prepojenia cez Slovensko do Viedne

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) nemajú žiadne informácie v súvislosti s prípravou projektu výstavby nového železničného prepojenia Slovenska z východu na západ až do Viedne.

O podobnom projekte len diskutujú

„Zároveň v rámci spojitosti tohto projektu s projektom rozšírenia širokorozchodnej trate do Viedne nedisponujeme žiadnymi informáciami a ani na doterajších rokovaniach s ruskou stranou v rámci projektu širokorozchodnej trate nebola takáto aktivita avizovaná,“ informoval vo štvrtok agentúru SITA hovorca ŽSR Michal Lukáč.

Ministerstvo hospodárstva SR (MH) v stredu informovalo o šírení podľa neho klamlivej informácie o pripravovanom projekte výstavby nového železničného prepojenia Slovenska z východu na západ až Viedne prostredníctvom juhokórejskej spoločnosti.

Rezort upozornil podnikateľov, že o podobnom projekte sa aktuálne len diskutuje a infraštruktúrne projekty tohto typu nespadajú do jeho kompetencie.

Upozorňujú podnikateľov

„MH SR aj preto takýto záväzok ani memorandum neprijalo a štát nespolupracuje s juhokórejskou spoločnosťou s podporou ruského kapitálu. Takéto informácie sú klamlivé a zavádzajúce,“ uviedol odbor komunikácie MH SR v tlačovej správe.

„Ministerstvo hospodárstva upozorňuje podnikateľské subjekty, aby si informácie o podobných projektoch s účasťou štátu vždy dobre preverili, či sa zakladajú na pravde a rozhodne bez toho neuzatvárali žiadne záväzné zmluvné vzťahy,“ dodalo ministerstvo hospodárstva bez uvedenia ďalších podrobností.

Viac k témam: Ministerstvo hospodárstva SR, ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Štátne železnice nevedia o projekte nového železničného prepojenia cez Slovensko do Viedne © SITA Všetky práva vyhradené.

Top