Ste tu
Home > Správy > Státisíce obyvateľov Ukrajiny zostali v mrazoch bez kúrenia, premiér Hrojsman obvinil samosprávy

Státisíce obyvateľov Ukrajiny zostali v mrazoch bez kúrenia, premiér Hrojsman obvinil samosprávy

Zdieľaj tento článok

KYJEV 14. novembra (WebNoviny.sk) – Ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman obvinil miestnych predstaviteľov zo spôsobenia energetickej krízy, pre ktorú státisíce obyvateľov krajiny zostali v mrazivom počasí bez kúrenia.


Niekoľko malých miest a štvrtí dvoch veľkomiest zostali bez kúrenia po tom, ako plynárenská spoločnosť Naftagaz zvýšila ceny, o ktorých sa niektoré mestské samosprávy vyjadrili, že si ich nemôžu dovoliť platiť. Naftogaz odmieta obnoviť dodávky miestnym energetickým firmám a elektrárňam, kým neuhradia svoje dlhy.


Predseda ukrajinskej vlády v stredu obvinil miestnych predstaviteľov z toho, že nedokážu riešiť tieto spory a vyhlásil, že parlament by mal uvažovať o ich odvolaní z funkcií. “To sa musí zastaviť,” uviedol premiér na zasadaní vlády, ktoré odvysielala televízia. “Ak niektorí starostovia nedokážu, aby to fungovalo, požiadame parlament, aby to riešil a zbavil ich funkcií,” uviedol Hrojsman.

Ukrajine robí ťažkosti slabá ekonomika a separatistický konflikt na východe krajiny, ktorý zaťažuje štátne financie. Jednou z podmienok Medzinárodného menového fondu pre pokračovanie poskytovania úverov Ukrajine pritom bolo zvýšenie cien plynu o 23 percent od 1. novembra. Očakáva sa, že od prvého decembra sa v krajine účty za teplú vodu a vykurovanie zvýšia o ďalších 15 percent.

Viac k témam: dodávka energií, mrazy, Volodymyr Hrojsman
Zdroj: Webnoviny.sk – Státisíce obyvateľov Ukrajiny zostali v mrazoch bez kúrenia, premiér Hrojsman obvinil samosprávy © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top