Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Štát seniorov namiesto ochrany vystavil veľkému riziku, kritizuje vakcinačný systém predseda KDH

Štát seniorov namiesto ochrany vystavil veľkému riziku, kritizuje vakcinačný systém predseda KDH

11.3.2021 (Webnoviny.sk) – Vakcinačný systém podľa predsedu KDH Milana Majerského zlyhal. Upozornil, že pre dieru v systéme vakcinácie dôchodcovia cestujú stovky kilometrov po Slovensku, hoci by sa ako riziková skupina mali chrániť doma.


Viac o téme: Koronavírus

Vakcinačný systém totiž umožnil prihlásiť sa na očkovanie aj na druhom konci republiky. Štát tak týchto ľudí podľa predsedu Prešovského samosprávneho kraja Majerského namiesto ochrany vystavil veľkému riziku.


Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Regionálne vakcinačné centrá sme zriaďovali preto, aby sa mohli občania dať zaočkovať čo najbližšie k svojmu bydlisku. Diera v rezervačnom systéme však spôsobila, že mnohí dôchodcovia sa rozcestovali po Slovensku, lebo im ako miesto vakcinácie bola ponúknutá aj alternatíva v 200 km vzdialenom centre. Zvlášť ,ak sa naň seniori vyberú verejnou dopravou, ohrozená skupina občanov sa ohrozí ešte viac,“ podotkol Majerský. Považuje to za zlyhanie, ktorému sa malo predísť.

Nesystémovosť protipandemických opatrení vlády sa podľa neho prejavuje aj vo vakcinačnej turistike, ktorá nechtiac otvára dvere potenciálnemu šíreniu koronavírusu. „Verím, že občania už nebudú svedkami takýchto chýb a v boji s pandémiou presadneme na systém, zmysluplné opatrenia a ich včasné zavádzanie namiesto koaličných hádok,“ dodal.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH)
Zdroj: Webnoviny.sk – Štát seniorov namiesto ochrany vystavil veľkému riziku, kritizuje vakcinačný systém predseda KDH © SITA Všetky práva vyhradené.


Top