Ste tu
Home > Šport > Hokej > Staňa napriek neúspechu na MS v hokeji 2019 vidí nádej do budúcnosti, Slováci nadchli fanúšikov

Staňa napriek neúspechu na MS v hokeji 2019 vidí nádej do budúcnosti, Slováci nadchli fanúšikov

Zdieľaj tento článok

KOŠICE 19. mája (WebNoviny.sk) – Nemeckí hokejisti pomáhali Slovákom v súboji s Američanmi (1:3) veľmi dlho, ale napokon sa ich snaha nepretavila do želaného výsledku.


Vyrovnaný zápas rozhodli favorizovaní zámorskí hokejisti dvoma gólmi až v záverečnej desaťminútovke a definitívne zahatali domácemu tímu cestu do štvrťfinále majstrovstiev sveta.


Sklamanie v hlavách hráčov

Môže nás tešiť prístup Nemcov. Bojovali, mali šance, hralo sa do poslednej minúty, ale kvalita Američanov sa prejavila. Dostali presilovú hru a skórovali z nej. Boli sme blízko,” začal svoje hodnotenie Rastislav Staňa, bývalý dlhoročný reprezentant a teraz hokejový expert RTVS.

Účastník deviatich majstrovstiev sveta a zlatý medailista z Göteborgu 2002 vie pochopiť veľké sklamanie v hlavách hráčov, ktorí po dobrých výkonoch po šiesty raz v sérii nepostúpili do štvrťfinále majstrovstiev sveta.

Chalani si to dobre uvedomujú, hrali vynikajúci hokej. Čo rozhodlo? Pokazený záver proti Nemcom, keď sme po vyrovnávajúcom góle chceli vyhrať pre fantastických divákov, a to nás stálo štvrťfinále. Všetkých to veľmi mrzí, ale toto mužstvo ukázalo charakter. Hrali rýchly hokej, hrali kolektívne, dokázali často skórovať. Práve tými gólmi nadchli fanúšikov po celom Slovensku. Týmto šampionátom sme si dali nádej do budúcnosti,” myslí si Staňa.

Výkony brankárov neboli stopercentné

Bývalý skvelý brankár neobišiel ani hodnotenie brankárov slovenského tímu, ktorých výkony vo viacerých zápasoch neboli stopercentné. Staňa to priznal, ale zároveň ich aj podržal.

Posledné roky sme to mali postavené práve na brankároch a trápili sme sa vpredu. Tentoraz sa to otočilo, strieľali sme veľa gólov, ale sme ich aj veľa dostávali. Bolo to dané našou útočnou hrou, neboli sme zameraní na obranu. Treba priznať, že niektoré góly boli ´chytateľné´, ale brankári nás dokázali držať v každom zápase v hre o víťazstvo. Môžeme to aj celé otočiť. Pri niektorých našich šanciach nám chýbali centimetre. Puk je malý, niekedy stačí málo.”

Na priamu otázku, aké by to bolo s brankárom Júliusom Hudáčkom v zostave, Staňa odpovedal: “Keby bolo keby… Tréneri sa rozhodli, trojica Čiliak, Rybár, Godla chytala minulý rok na MS a boli sme s nimi spokojní. Zrejme nebol dôvod meniť to. Na keby sa v športe nehrá. Rozhodli sa správne, hrali sme dobrý hokej, bojovali sme do poslednej minúty v každom zápase.

Slovákov v Košiciach hodnotí pozitívne

Slováci v košickej skupine na MS 2019 a nie v Bratislave, to hodnotí Staňa ako pozitívum.

Čísla ukážu, ale bol to veľmi dobrý krok, že sa hralo v Košiciach. Naši hráči pritiahli fanúšikov aj na iné zápasy, Steel aréna bola naplnená aj v tých menej kvalitných zápasoch. Keby hrali Slováci v Bratislave, možno by nebola taká hokejová eufória v Košiciach. Prešiel som s hokejom už dosť vo svete, ale nevidel tak veľa fanúšikov na menej atraktívnych zápasoch ako teraz v Košiciach,” uzavrel Rastislav Staňa.

VIAC O MS V HOKEJI 2019

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Staňa napriek neúspechu na MS v hokeji 2019 vidí nádej do budúcnosti, Slováci nadchli fanúšikov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top